beschermd monument van tot heden
Gebouwen in Brugge
definitieve beschermingsbesluiten: 16-04-2004 ID: 4212
Het herenhuis Den Lombaert te Brugge, is beschermd als monument.
Voormalig huis Den Lombaert of Den Wouckere, is beschermd als monument omwille van het algemeen belang gevormd door de:
Een typisch voorbeeld van een herenhuis met een bijzonder rijk aangekleed interieur uit de 18de eeuw met onder meer landschappen van de toonaangevende 18de-eeuwse kunstenaar Jan Garemijn (1712-1799). Het imposant trappenhuis, de vestibule getypeerd door bijzonder fraai uitgewerkte Corinthische kapitelen en een enfilade van drie rijk aangeklede salons aan de straatzijde zijn typerend voor de 18de eeuw.
in casu architectuurhistorische waarde:
Als zijnde een pand met een prestigieuze lijstgevel, karakteristiek voor het 18de-eeuwse classicisme, gebouwd door meester-metselaar E. Goddyn. Achter dit imposante monumentaal herenhuis gaat de geschiedenis van enkele eeuwen schuil.
Als zijnde een pand dat de woon- en de leefkwaliteit van de gegoede klasse illustreert.
Je kan deze pagina citeren als: Inventaris Onroerend Erfgoed 2025: Herenhuis Den Lombaert [online], https://id.erfgoed.net/aanduidingsobjecten/14391 (geraadpleegd op ).
Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed
Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.