gebied geen archeologie, gewestelijk

Gebied 16035

gebied geen archeologie, gewestelijk van tot heden

ID
183728
URI
https://id.erfgoed.net/aanduidingsobjecten/183728

Besluiten

Kaart gebieden waar geen archeologie te verwachten valt
schrappingsbesluiten, vaststellingsbesluiten: 10-11-2025  ID: 15537

Rechtsgevolgen

Meer informatie over de rechtsgevolgen van gebieden geen archeologie vind je op onze website.

Beschrijving

Deze vaststelling betreft een gebied waarvan op basis van waarnemingen en wetenschappelijke argumenten onderbouwd kon worden dat het met hoge waarschijnlijkheid geen archeologische waarde heeft.

Aanduiding van

Is de omvattende aanduiding van

Engels Plein II

Engels Plein (Leuven)
Naar aanleiding van een nieuwbouw met ondergrondse parkeergarage en na een positief vooronderzoek werd een archeologische opgraving uitgevoerd. Er zijn enkele muurresten van kelders aangetroffen. Op de achtererven werden enkele beerputten, twee houten kuipen en één bakstenen waterput aangetroffen. In het noordoosten van het terrein werd één vrij fragmentair bewaard maar anatomisch correct skelet opgegraven.


Je kan deze pagina citeren als: Inventaris Onroerend Erfgoed 2025: Gebied 16035 [online], https://id.erfgoed.net/aanduidingsobjecten/183728 (geraadpleegd op ).

Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed

Contact

Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.