gebied geen archeologie, gewestelijk

Gebied 16364

gebied geen archeologie, gewestelijk van tot heden

ID
184057
URI
https://id.erfgoed.net/aanduidingsobjecten/184057

Besluiten

Kaart gebieden waar geen archeologie te verwachten valt
schrappingsbesluiten, vaststellingsbesluiten: 10-11-2025  ID: 15537

Rechtsgevolgen

Meer informatie over de rechtsgevolgen van gebieden geen archeologie vind je op onze website.

Beschrijving

Deze vaststelling betreft een gebied waarvan op basis van waarnemingen en wetenschappelijke argumenten onderbouwd kon worden dat het met hoge waarschijnlijkheid geen archeologische waarde heeft.

Aanduiding van

Is de aanduiding van

Grote Markt II

Grote Markt (Vilvoorde)
De vroegste bewoning kan teruggebracht worden tot de 11de - 12de eeuw aan de hand van een rechthoekig gebouwplattegrond en enkele greppels die wijzen op een prestedelijke bewoningsfase. In het oosten van het plangebied zijn funderingen gevonden die toegewezen kunnen worden aan de vroegere lakenhal uit de 15de eeuw. Ook sporen van het ondergronds toilet uit 1938 zijn teruggevonden tijdens de opgraving.


Je kan deze pagina citeren als: Inventaris Onroerend Erfgoed 2025: Gebied 16364 [online], https://id.erfgoed.net/aanduidingsobjecten/184057 (geraadpleegd op ).

Beheerder fiche: Agentschap Onroerend Erfgoed

Contact

Heb je een vraag of opmerking over deze fiche? Meld het ons via het contactformulier.