Resultaten aanduidingsobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten aanduidingsobjecten

84696 resultaten


ID: 8104 | beschermd stads- of dorpsgezicht, intrinsiek

Gentweg (Evergem), Langerbruggekaai 3 (Gent)
De omgeving van de elektriciteitscentrale van Langerbrugge was sinds 16 maart 1999 beschermd als stadsgezicht. Deze bescherming werd op 3 december 2009 vernietigd door een arrest van de Raad van State.


ID: 131703 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Gentweg 8-10 (Evergem)
Stationsgebouw, gelegen op de spoorlijn Gent-Terneuzen, geopend op 19-12-1865 en vermoedelijk vernieuwd na de Eerste Wereldoorlog. Laag bakstenen gebouw met lokettenzaal van vier traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, aan de perronzijde achteruitspringend overluifeld gedeelte. Ernaast gedeeltelijk verbouwd, hoger opgetrokken woonhuis van drie traveeën en twee bouwlagen.


ID: 131704 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Gentweg 12 (Evergem)
Alleenstaand herenhuis in beboomde tuin, afgesloten met ijzeren hek tussen witgeschilderde bakstenen hekpijlers, daterend uit de eerste helft van de 19de eeuw. Resterend gedeelte van vroegere omwalling uitlopend in vijver.


ID: 131705 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Gentweg 6 (Evergem)
Arbeiderswoning van drie traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, vermoedelijk daterend uit de tweede helft van de 19de eeuw. Beraapte gevel afgelijnd door bepleisterde, geblokte hoekbanden en kroonlijst.


ID: 8130 | beschermd monument

Gentweg 8-10 (Evergem)
Het stationsgebouw van Langerbrugge is beschermd als monument.


ID: 8105 | beschermd monument

Gilbert Braeckmanplein (Evergem)
Het oorlogsmonument ter herinnering aan de Eerste Wereldoorlog, ontworpen door atelier Bressers, is beschermd als monument.


ID: 131706 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Gilbert Braeckmanplein (Evergem)
Anno 1928 werd op het dorpsplein te Evergem een gedenkteken opgericht. Het monument met Heilig Hartbeeld werd geproduceerd in het atelier Bressers.


ID: 131707 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Goeiingen 16 (Evergem)
Achterin gelegen hoeve met losse bestanddelen bereikbaar via een populierendreefje. Vanouds rechthoekige omgrachte hoeve, heden slechts klein gedeelte van de omgrachting achter het huis bewaard.


ID: 8430 | beschermd monument

Gooiken (Evergem)
Deze bescherming betreft de voorpostbunker, deel van de Hollandstellung, te Evergem.


ID: 8447 | beschermd monument

Gooiken (Evergem)
Deze bescherming betreft de manschappenbunker, onderdeel van de Hollandstellung, te Evergem.