Resultaten aanduidingsobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten aanduidingsobjecten

6533 resultaten


ID: 7796 | beschermd monument

Kardinaal Mercierplein 6 (Mechelen)
De bescherming omvat vier traveeën van de westelijke pleinwand die deel uitmaakt van de neoclassicistische eenheidsbebouwing van het Kardinaal Mercierplein.


ID: 7799 | beschermd monument

Kardinaal Mercierplein 8 (Mechelen)
De bescherming omvat vier traveeën van de westelijke pleinwand die deel uitmaakt van de neoclassicistische eenheidsbebouwing van het Kardinaal Mercierplein.


ID: 7657 | beschermd monument

Kauwendaal 28-30 (Mechelen)
De bescherming omvat het kasteel en het domein Kauwendaal met alle aanhorigheden gelegen binnen het ellipsvormige domein omgeven door een gracht.


ID: 5281 | beschermd monument

Keizerstraat 1 (Mechelen)
De parochiekerk Sint-Pieter en -Paulus is beschermd als monument.


ID: 5361 | beschermd monument

Keizerstraat 20 (Mechelen)
Het Paleis Margartha van Oostenrijk, ook gekend als 'Gerechtshof' of 'Hof van Savoye', is beschermd als monument.


ID: 109787 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Keizerstraat 20 (Mechelen)
Paleis in Brabantse baksteengotiek met vroegrenaissance gedeelte aan de Keizerstraat, doorgaans beschouwd als het oudst bekende voorbeeld van renaissance-architectuur in de Nederlanden.


ID: 109794 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Keizerstraat 7, Zwartzustersvest 47 (Mechelen)
De U-vormige symmetrisch opgevatte ziekenhuisvleugel aan de Keizerstraat vormt het restant van het in 1854-1857 door Charles Drossaert junior opgetrokken stedelijk Onze-Lieve-Vrouwhospitaal.


ID: 4770 | beschermd monument

Keizerstraat 70 (Mechelen)
Een deel van het monumentaal herenhuis aan het Hoogstratenplein te Mechelen is beschermd als monument. De bescherming omvat het rechterdeel van de straatgevel, meer bepaald de vier meest zuidelijke traveeën aan het Hoogstratenplein, de hoektravee en de vier traveeën in de Keizerstraat. In hetzelfde beschermingsbesluit werden de overige negen traveeën van de straatgevel aan het Hoogstratenplein beschermd als monument. De gevels van het pand werden in twee delen beschermd omwille van de perceelstructuur.


ID: 4772 | beschermd monument

Kerkstraatje 6 (Mechelen)
De barokke deur van de stadswoning is beschermd als monument. Het betreft een inkomdeur met bovenlicht, uitgewerkt in een laatbarokke omlijsting.


ID: 6026 | beschermd monument

Klein-Begijnhofbogaard 6 (Mechelen)
De architectenwoning van bOb van Reeth, een verbouwde begijnhofwoning, is beschermd als monument.