Resultaten aanduidingsobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten aanduidingsobjecten

181175 resultaten


ID: 1580 | beschermd monument

Steendreef 77 (Zemst)
De gevels en daken van het kasteel Het Steen, met uitzondering van de stallen en loodsen uit de eerste helft van de 19de eeuw te Elewijt, zijn beschermd als monument.


ID: 33698 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Steendreef 77 (Zemst)
De inplanting van dit omgrachte domein in een meander van de Baerbeek, in de nabijheid van de Zenne en halverwege Brussel en Mechelen zou wijzen op een zeer oude site, deel uitmakend van de defensielijn van Brabant.


ID: 114748 | vastgesteld bouwkundig erfgoed

Steendreef 77 (Zemst)
17de-eeuws kasteel Het Steen, een door P.-P. Rubens in 1635-1640 bewoond 'hof van plaisantie', dat in de tweede helft van de 19de eeuw en begin 20ste eeuw historiserend gerestaureerd werd onder respectievelijk architect Carpentier en Veraart. Ingeplant op een omgracht domein, verbonden met het ten noorden ingeplant neerhof door middel van een boogbrug uit de 17de eeuw. Het 18de-eeuwse, U-vormige neerhof omvat een duiventoren, oranjerie, stallen, rentmeestershuis en gastenverblijf met kapel werden in U-vorm.