181169 resultaten
ID: 93826 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Garensteeg 2 (Gent)
Enkelhuisje van drie traveeën en twee bouwlagen onder sterk hellend zadeldak (mechanische pannen), uit de 17de eeuw (?) met latere verbouwingen.
ID: 133369 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Garensteeg 2 (Gent)
Enkelhuisje van drie traveeën en twee bouwlagen onder sterk hellend zadeldak, vermoedelijk uit de 17de eeuw met latere verbouwingen.
ID: 89011 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Garensteeg 3 (Gent)
Dubbelhuis van vier traveeën en twee bouwlagen uit de tweede helft van de 18de eeuw. Verankerde en bepleisterde lijstgevel met gepekte plint; jaartal 177. in stucwerk aangebracht op de fries, voorgevel volgens archiefstukken daterend van 1772.
ID: 133370 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Garensteeg 3 (Gent)
Dubbelhuis van vier traveeën en twee bouwlagen uit de tweede helft van de 18de eeuw, voorgevel volgens archiefstukken daterend van 1772.
ID: 88978 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Garensteeg 4 (Gent)
Enkelhuis van vier traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak (nok loodrecht op de straat, mechanische pannen), gedateerd 1704 op vier kleine gevelstenen. Gerestaureerde bakstenen trapgevel (8 treden + topstuk) met zandstenen plint, vensteromlijstingen of hoekstenen en waterlijsten.
ID: 133371 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Garensteeg 4 (Gent)
Enkelhuis van vier traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, gedateerd 1704 op vier kleine gevelstenen. Gerestaureerde bakstenen trapgevel, gecombineerd met zandsteen.
ID: 9672 | beschermd monument
Gasmeterlaan (Gent)
De bescherming omvat de twee gashouders aan de Gasmeterlaan.
ID: 92115 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Gasmeterlaan (Gent)
Gashouders zijn ruimten voor het bewaren van gas en dienen als buffer tussen productie en verbruik. De laatste twee nog overgebleven gashouders van Gent dateren van 1880. Hun capaciteit bedraagt 10.000 kubieke meter elk.
ID: 133379 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Gasmeterlaan (Gent)
Gashouders zijn ruimten voor het bewaren van gas en dienen als buffer tussen productie en verbruik. De laatste twee nog overgebleven gashouders van Gent dateren van 1880, opgericht door de Gasmaatschappij van Gent. Het zijn identieke natte gashouders met een capaciteit van elk 10.000 kubieke meter. Contextwaarde bepaald door de unieke ligging van deze technische relicten langs de Verbindingsvaart, hét symbool van de industriële expansie te Gent in de 19de eeuw.
ID: 90613 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Gasmeterlaan 111-116 (Gent)
Stichting in 1897 van zogenaamde "Meunerie Duyckers et Conors, les nouveaux moulins".