181169 resultaten
ID: 73784 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Groot Begijnhof (Gent)
Plannen naar ontwerp van J. Bethune, eerstesteenlegging op 29 september 1873 en plechtige kerkwijding op 29 september 1875. Driebeukige basilicale kerk van negen traveeën met recht afgesloten koor van één travee; ronde traptoren op polygonale aanzet in de oksel van westgevel en noordelijke zijbeuk.
ID: 133651 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Groot Begijnhof (Gent)
Driebeukige basilicale kerk van negen traveeën met recht afgesloten koor van één travee; ronde traptoren op polygonale aanzet in de oksel van westgevel en noordelijke zijbeuk. Plannen naar ontwerp van J. Bethune, eerstesteenlegging op 29 september 1873 en plechtige kerkwijding op 29 september 1875. Calvarieberg onder portiek met versierde puntgevel opgericht in 1875 tegen de oostgevel naar ontwerp van J. Bethune.
ID: 133652 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Groot Begijnhof (Gent)
Eenbeukige kapel van drie traveeën onder leien zadeldak met kleine dakruiter, gebouwd in de as van de oostgevel van de infirmerie. Oostelijke puntgevel geopend door ruim spitsboogvenster met fraaie tracering.
ID: 8939 | beschermd monument
Groot Begijnhof 2-98 (Gent)
Het Groot Begijnhof of Sint-Elisabethbegijnhof is beschermd als monument.
ID: 8941 | beschermd stads- of dorpsgezicht, intrinsiek
Groot Begijnhof 2-98 (Gent)
Het Groot Begijnhof of Sint-Elisabethbegijnhof is beschermd als stadsgezicht.
ID: 14991 | Unesco werelderfgoed kernzone
Groot Begijnhof 2-98 (Gent)
Het begijnhof van Gent, ook gekend als het Sint-Elisabethbegijnhof, is erkend als werelderfgoed.
ID: 68702 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Groot Begijnhof 2-98, 69A (Gent)
In 1872 kocht hertog Engelbertus van Arenberg het noordwestelijk deel van de Sint-Baafskouter te Sint-Amandsberg (8 ha groot) de zogenaamde "Nieuwhofkouter". In 1873 werd naar ontwerp van architect Arthur Verhaegen begonnen aan de bouw van het begijnhof.
ID: 133650 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Groot Begijnhof 2-98, 69A (Gent)
In 1872 kocht hertog Engelbertus van Arenberg het noordwestelijk deel van de Sint-Baafskouter te Sint-Amandsberg ter grootte van 8 hectare de zogenaamde Nieuwhofkouter. In 1873 werd naar ontwerp van architect Arthur Verhaegen begonnen aan de bouw van het begijnhof, volledig opgevat naar het patroon van de middeleeuwse begijnhoven als een ommuurde stad binnen een stad en overeenkomstig geïnspireerd op de Vlaamse gotische stijl van de 15de eeuw. Het begijnhof met zijn veertien conventen voor circa dertig begijnen en zijn tachtig huizen werd op 29 september 1874 ingehuldigd. Het begijnhof telt drie pleinen, namelijk het Sint-Elisabethplein, Sint-Beggaplein en Sint-Antoniusplein.
ID: 81779 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Groot-Brittanniëlaan 10 (Gent)
Rijhuis in art-decostijl, twee ongelijke traveeën en vier bouwlagen onder plat dak daterend van circa 1925.
ID: 133653 | vastgesteld bouwkundig erfgoed
Groot-Brittanniëlaan 10 (Gent)
Rijhuis in art-decostijl, twee ongelijke traveeën en vier bouwlagen onder plat dak daterend van circa 1925.