is aangeduid als vastgesteld bouwkundig erfgoed Appartementsgebouw Residentie Groeninghe
Deze vaststelling is geldig sinds
is aangeduid als vastgesteld bouwkundig erfgoed Appartementsgebouw Residentie Groeninghe
Deze vaststelling was geldig van tot
Appartementsgebouw zogenaamd "Residentie Groeninghe" naar ontwerp van J. Van Oncem (Brussel) van 1938 in opdracht van Dr. A. Bouckaert. Zeven bouwlagen, per verdieping twee appartementen. Gevel benadrukt door doorgetrokken erker. Art-deco-inkomhal.
Bron: DE GUNSCH A., DE LEEUW S. & METDEPENNINGHEN C. met medewerking van CALLENS T., SCHEIR O & VAN DEN MOOTER M. 2005: Inventaris van het bouwkundig erfgoed, Provincie West-Vlaanderen, Gemeente Kortrijk, Deel IA: stad Kortrijk, Straten A-K, Deel IB: stad Kortrijk, Straten L-Z, Bouwen door de eeuwen heen in Vlaanderen WVL5, onuitgegeven werkdocumenten.
Auteurs: Callens, Toon; Scheir, Olivier; Van den Mooter, Maarten; De Gunsch, Ann; Metdepenninghen, Catheline; De Leeuw, Sofie
Datum:
De tekst wordt ter beschikking gesteld door: Agentschap Onroerend Erfgoed (AOE)
De personenlift, in een open schacht geïntegreerd in de centrale inkom- en traphal, werd vervaardigd door de Zwitserse liftenbouwer Schlieren (Zürich). Een 140 centimeter hoog stalen vakwerkframe met glasinvulling schermt samen met de 60 centimeter hoger borstwering de schacht af. De elektrische lift met metalen ophangsysteem biedt plaats aan drie personen (nominale last: 240 kilogram) en ontsluit acht niveaus. Als bordesdeuren zijn houten zwaaideuren met koperen deurklink voorzien, die in een stalen frame met glaspartij (gehamerd glas) zijn gevat. Bovenaan de bordesdeuren staat op een naamplaatje samen met het logo van de constructeur ‘Ascenseur Schlieren’. Naast de bordesdeuren bevindt zich een paneeltje met oproepknop. Opnieuw wordt samen met het bedrijfslogo ‘Ascenseur Schlieren’ vermeld. De liftkooi heeft een houten vloer, een houten plafond met centraal een origineel verlichtingselement, en houten wanden. De achterwand is ingevuld met een grote glaspartij, terwijl de zijwanden centraal voorzien zijn van een spiegel, geflankeerd door twee smallere glaspartijen. Op de achterwand prijkt een koperen firmaplaatje van ‘Ascenseur Schlieren / Charge utile 240 kg ou 3 personnes’ met het Schlieren-logo. Het bedieningspaneel is niet origineel. De kooideur bestaat uit een metalen harmonicadeur. De liftsturing en -aandrijving in de machinekamer, die zich boven de lift bevindt, werden in 2008 vernieuwd.