80860 resultaten
ID: 17313 | Bouwkundig element

Fabriekstraat 14 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
Huis van vijf traveeën, één bouwlaag en afgedekt door een zadeldak uit het derde kwart van de 19de eeuw.
ID: 17314 | Bouwkundig element

Fabriekstraat 20 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
Burgerhuis met lijstgevel uit de tweede helft van de 19de eeuw; vier traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak.
ID: 17317 | Bouwkundig element

Fabriekstraat 32 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
Dubbelhuis met lijstgevel uit het eerste kwart van de 20ste eeuw; vijf traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak. Parement van witte baksteen, verlevendigd door horizontale banden van kunstarduin tussen groene baksteen.
ID: 17318 | Bouwkundig element

Fabriekstraat 33 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
Herenhuis met lijstgevel van vier traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak uit het eerste kwart van de 20ste eeuw. Arduinen sokkel en parement van gele baksteen verlevendigd door wit-groene muurbanden met diamantkopversiering.
ID: 14697 | Bouwkundig element

Fortlaan 1 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
Station van 1904, bakstenen gebouw met banden van gele baksteen, in totaal negen traveeën en één of twee bouwlagen onder zadeldak.
ID: 17679 | Bouwkundig element

Ganzemeerstraat 13 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
Alleenstaande villa uit de tweede helft van de 19de eeuw met ruime voortuin, drie traveeën en twee bouwlagen onder schilddaken.
ID: 17541 | Bouwkundig element

Gasthuisstraat 15 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
Boerenwoning uit de tweede helft van de 18de eeuw. Baksteenbouw van vijf traveeën en één bouwlaag onder zadeldak voorzien van een centraal dakvenster.
ID: 305512 | Landschappelijk element

Gaverlandstraat (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
De kapel van Onze-Lieve-Vrouw van Gaverland werd gebouwd bij de Miraculeuze Linde. Zo’n 500 jaar geleden (1511 -1512) werd er tot driemaal toe het beeldje van Onze-Lieve-Vrouw gevonden en teruggeplaatst bij de lindeboom. De kapel is uitgegroeid tot een bedevaartsoord, de lindeboom bij het koor van de kapel is nog steeds dezelfde boom die op postkaarten te zien is (postkaarten dateren van vooraan de 20ste eeuw). Zoals te zien is werd de boom afgeschermd met een houten schutting. De boom had het vermoedelijk hard te verduren om dat men in die periode geloofde in de miraculeuze kracht van bomen en andere natuurelementen. Mogelijks werden bladeren, takjes en schors verzameld om als amulet te gebruiken of werd de boom vernageld of met lapjes behangen.
ID: 200942 | Bouwkundig element

Gaverlandstraat 147 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
In 1869 koopt de kerkfabriek de gronden en wordt de kapel uitgebreid en de huidige conciërgewoning gebouwd. Sinds dat jaar woont de kapelbewaarster in het huis. Het eenvoudige neoclassicistische huis telt drie traveeën en één bouwlaag onder een geknikt zadeldak.
ID: 17403 | Bouwkundig element

Gaverlandstraat 150 (Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht)
De Onze-Lieve-Vrouw van Gaverlandkapel werd gebouwd in neogotische stijl in 1862 en vergroot in 1870 door priester-architect Jean Auguste Clarysse.