Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

44490 resultaten


ID: 1503 | Bouwkundig element

Eclectische stadswoning 1908

Nijverheidstraat 42 (Mechelen)
Enkelhuis van twee traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, spiegelboogdeur in monumentaal entablement onder dito bovenlicht.


ID: 1502 | Bouwkundig element

Fabriek en bijhorende huisvesting

Nijverheidstraat 5-45 (Mechelen)
Symmetrisch opgebouwde eenheidsbebouwing van twintig enkelhuisjes in eclectische stijl van 1904, met hierachter bakstenen gebouwen van voormalige textielfabriek.


ID: 3897 | Bouwkundig element

Burgerhuizen in art-decostijl

Olivetenvest 16-18 (Mechelen)
Twee woningen, nummer 16 met ijzeren leuningen op de bovenverdieping en nummer 18 meer uitgesproken met brede trapezoïdale erker.


ID: 59159 | Bouwkundig element

Spaans Gasthuis

Onder-den-Toren 14 (Mechelen)
Complex van gebouwen gerangschikt rondom een onregelmatige binnenplaats, dat teruggaat tot het 16de-eeuwse Spaans Gasthuis. In het vierde kwart van de 19de eeuw werd op de site de Vrije Katholieke Normaalschool opgericht met neogotische kapel gebouwd in 1884 naar ontwerp van Fr. Baeckelmans en een schoolvleugel uit dezelfde bouwperiode. Aan straatzijde bevindt zich nog een verankerd L-vormig gebouw van twee bouwlagen van circa 1800. Verder nog sobere bakstenen schoolvleugels uit de jaren 1930-40, naar ontwerp van architect J. Lauwers. Site van de straat afgesloten door een gekanteelde bakstenen muur met toegangspoort uit het eerste kwart van de 20ste eeuw, beboomd voorhof met ijzeren hekafsluiting zijde Minderbroedersgang.


ID: 1504 | Bouwkundig element

Wafelijzerbrug

Ontvoeringsplein (Mechelen)
Zogenaamde "wafelijzerbrug" van 1905, gebouwd over het afleidingskanaal tussen Ontvoerings- en Hoogstratenplein.


ID: 1505 | Bouwkundig element

Spoorwegbrug

Ontvoeringsplein (Mechelen)
Brug van drie segmentbogen bekleed met natuursteen en bakstenen keermuren met arduinen boordsteen, vanaf 1897 naar ontwerp van Weyts.


ID: 216044 | Bouwkundig element

Monument van de weggevoerden

Ontvoeringsplein (Mechelen)
Het betreft een bronzen mannenfiguur met gebogen hoofd en gebalde vuisten tegen een kruis, in 1921 gerealiseerd door J. Van Goolen.


ID: 1506 | Bouwkundig element

Station Nekkerspoel

Ontvoeringsplein 7-8, 10-12 (Mechelen)
Reizigersstation in neo-Vlaamserenaissance-stijl van 1912-1913, ingenieus complex van één tot drie bouwlagen onder leien zadeldaken.


ID: 216937 | Bouwkundig element

Huis De Drij Duyven

Onze-Lieve-Vrouwestraat 102 (Mechelen)
Diephuis op de hoek met de Tessestraat van drie bouwlagen onder een afgesnuit zadeldak, huidige uitzicht van 1902 met oude kern.


ID: 216938 | Bouwkundig element

Bank naar ontwerp van J. Van Cauwenbergh en E. De Wachter

Onze-Lieve-Vrouwestraat 114 (Mechelen)
Bankgebouw in 1956 verbouwd in naoorlogs modernisme, in 1975 uitbreiding door de samenvoeging met het aanpalende handelspand aan de rechterzijde.