Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

44490 resultaten


ID: 11306 | Bouwkundig element

Pastorie parochie Onze-Lieve-Vrouw van Altijddurende Bijstand

Merksemsesteenweg 30 (Antwerpen)
Pastorie, van 1932 naar ontwerp van Paul Dries.


ID: 11307 | Bouwkundig element

Voormalige parochiekerk Onze-Lieve-Vrouw Altijddurende Bijstand

Merksemsesteenweg 36 (Antwerpen)
Gecementeerde, beschilderde zaalkerk, gebouwd in 1924-25 naar ontwerp van Jef Huygh, heden sport- en turnzaal van aanpalend Sint-Jozefsinstituut.


ID: 11308 | Bouwkundig element

Parochiekerk Onze-Lieve-Vrouw Altijddurende Bijstand

Merksemsesteenweg 38 (Antwerpen)
Parochiekerk Onze-Lieve-Vrouw Altijddurende Bijstand, gebouwd in brutalistische stijl naar ontwerp van ingenieur-architect Alfons Hoppenbrouwers uit 1965 en uitgevoerd tussen 1966-1968, naast de bestaande kerk naar ontwerp van Jef Huygh.


ID: 304256 | Bouwkundig element

L'Acide Carbonique Pur

Mertens en Torfsstraat 36 (Antwerpen)
Garageloods van de nv L’Acide Carbonique Pur, opgetrokken door de aannemer Entreprises Blaton-Aubert uit Schaarbeek, naar een ontwerp uit 1938. Samen met de bouw van de loods, werden kantoren ingericht in het aanpalende, neoclassicistische pand uit 1878 (nummer 32).


ID: 10730 | Bouwkundig element

Mexicobruggen

Mexicobruggen (Antwerpen)
Mexicobruggen bestaande uit twee elektrisch aangedreven parallelle rolbasculebruggen van het type Scherzer, verkeerdelijk soms wiegbruggen genoemd.


ID: 304057 | Bouwkundig element

Art-decoburgerhuis

Michiel Melynstraat 19 (Antwerpen)
Burgerhuis in art-decostijl, gebouwd voor architect Karel Van Looy naar een eigen ontwerp uit 1935. Het is niet duidelijk of dit zijn eigen woning was dan wel een woning geschikt voor verhuur of verkoop.


ID: 304056 | Bouwkundig element

Art-decoburgerhuis

Michiel Melynstraat 9 (Antwerpen)
Bescheiden woning, die zich laat opmerken door een strakke, stijlzuivere art deco, in 1927 ontworpen door Architect Adolphe Van Coppernolle.


ID: 7344 | Bouwkundig element

Koloniale Hogeschool

Middelheimlaan 1 (Antwerpen)
Alleenstaand gebouw in mooie tuin horend bij het Rijksuniversitair centrum Antwerpen, eertijds de Koloniale Hogeschool.


ID: 200502 | Bouwkundig element

Middelheimpaviljoen

Middelheimlaan 61 (Antwerpen)
Tentoonstellingspaviljoen binnen het Openluchtmuseum voor Beeldhouwkunst in het Middelheimpark, waarvoor de plannen vanaf 1963 werden uitgewerkt door Renaat Braem. Het paviljoen werd gebouwd vanaf 1969 en ingehuldigd in 1971.


ID: 7345 | Bouwkundig element

Kasteeldomein Middelheim

Middelheimlaan 61-63 (Antwerpen)
Kasteeldomein Middelheim, later omgevormd tot een openluchtmuseum voor beeldhouwkunst. Het huidig kasteel en park uit de tweede helft van de 18de eeuw (vóór 1780) werden ontworpen door B. Guimard. Domein met dubbele omwalling, met centraal classicistisch omwaterd kasteel op oudere onderbouw (voor 1645) met halfrond terras aan zuidzijde, bruggen aan oost- en westzijde, tussen beide omwallingen bevinden zich een paviljoen ten westen en een oranjerie ten oosten, de hovenierswoning ten zuidoosten. Aan de straat zijn er toegangspoorten, waaronder een 18de-eeuwse poort in Lodewijk XVI-stijl afkomstig van het Troyentenhof te Berchem.