Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

44492 resultaten


ID: 306887 | Bouwkundig element

Eclectische villa Van Roost

Sint Jansstraat 26 (Rotselaar)
Eclectische villa met omringende tuin van de familie Van Roost. Door het kadaster opgetekend in 1932 met in 1933 één de kinderen van brouwer Karel-Jozef Van Roost, Jozef Van Roost, als eigenaar.


ID: 134516 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Nieuw Kasteel met park

Spikstraat 24, 24A-B (Rotselaar)
Villa het 'Nieuw Kasteel' of 'Kasteel de Wouters' vindt zijn oorsprong in een bescheiden landhuis dat rond 1870 door griffier Jan Reynaerts uit Haacht werd gebouwd. Het huis kreeg zijn definitieve vorm door een verbouwing in eclectische stijl na de verkoop van het goed aan Elisabeth de Wouters d'Oplinter in 1902. Gelegen in een landschappelijk park (oorspronkelijk 2 hectare) met langwerpige vijver ('rivierlandschap').


ID: 134510 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Regahof

Steenweg op Gelrode 73-75 (Rotselaar)
Eclectisch kasteel met neogotische kapel en portierswoning gebouwd in 1882-1885 in opdracht van Lambert de Wouters d'Oplinter ter vervanging van een 18de-eeuws 'huis van plaisantie', waarbij het ontwerp van het nieuw kasteel toegeschreven wordt aan de Antwerpse architect Joseph Schadde (1818-1894); kasteeldomein van circa 12 hectare vernoemd naar de Leuvense professor en rector Henricus Josephus Rega (1690-1754) die het goed in 1724 aankocht; kasteel omgeven door park in late landschappelijke stijl met ommuurde moestuin, halve serre, grot en serpentinevijver met boogbrugje, eveneens aangelegd in de jaren 1880; vroeg-18de-eeuwse eilandtuin van 'huis van plaisantie' en diverse oude bomen bleven bewaard.


ID: 42704 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kapel Onze-Lieve-Vrouw van Zeven Smarten en omgeving

Steenweg op Wezemaal (Rotselaar)
Neogotische kapel met crypte onder het koor, gebouwd rond 1840, gelegen op een halfcirkelvormige aanplanting (14 are) van beuken en gekandelaarde linden, afgezet door pijlerkapellen met kruiswegstaties. De aanleg is bepaald door getallensymboliek en een bedevaartsritueel.


ID: 134511 | Landschappelijk element

Beplanting rond de Kapel Onze-Lieve-Vrouw-van-Zeven-Smarten

Steenweg op Wezemaal (Rotselaar)
Neogotische bedevaartskapel van 1840 gebouwd ter vervanging van een 17de-eeuwse kapel; kapel met halfcirkelvormige aanplanting (14 are) van beuken en gekandelaarde linden; aanleg bepaald door getallensymboliek en bedevaartsritueel.


ID: 306890 | Bouwkundig element

Directiewoning Van Roost

Tweebruggenstraat 13-15 (Rotselaar)
Directiewoning van de brouwerij Van Roost, gebouwd rond 1900 in opdracht van Felix Van Roost, de oprichter van de brouwerij. Het pand werd gebouwd recht tegenover de brouwerij in de Tweebruggenstraat.


ID: 306891 | Bouwkundig element

Burgerhuis uit het begin van de 20ste eeuw

Tweebruggenstraat 17 (Rotselaar)
Burgerhuis in eenvoudige baksteenarchitectuur, kadastraal opgetekend in 1907 en opgericht door handelaar Jan Van Langendonck. Deze familie van handelaars is al sinds het einde van de 18de eeuw actief in Werchter.


ID: 214126 | Bouwkundig element

Langgestrekte hoeve

Varentstraat 91 (Rotselaar)
Langgestrekte hoeve met woonhuis, stal en schuur, in 1916 geregistreerd op het kadaster.


ID: 42706 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Jan Baptist

Werchterplein (Rotselaar)
Ruim gebouw, met gotisch koor van ijzerzandsteen waarvan de bouw werd aangevat in 1439, vierkante toren uit het derde kwart van de 16de eeuw, noordsacristie uit de 16de eeuw en zuidsacristie van circa 1900.


ID: 134513 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Burgerhuis Van Roost met tuin

Werchterplein 27 (Rotselaar)
Burgerwoning aan het dorpsplein met een tuin van 30 are met enkele oude bomen. Het huidige gebouw is grotendeels het resultaat van een verbouwing in 1903 van een bestaand pand, dat was aangekocht door brouwer Felix Van Roost.