Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

25304 resultaten


ID: 35580 | Bouwkundig element

Boerenwoning

Damstraat 52 (Deinze)
Witgeschilderde boerenwoning van vijf traveeën onder zadeldak en erachter bedrijfsgebouw, vermoedelijk uit midden 19de eeuw. Vroegere molenaarswoning bij nu verdwenen stenen graan- en oliewindmolen.


ID: 217100 | Bouwkundig element

Kapel Onze-Lieve-Vrouw van Bijstand

Deinzestraat (Deinze)
Neogotisch bakstenen gebouw, daterend uit tweede helft 19de eeuw, van één travee met vijfzijdige koorsluiting onder zadeldak.


ID: 217102 | Bouwkundig element

Onze-Lieve-Vrouwekapel

Dentergemstraat (Deinze)
Onze-Lieve-Vrouwekapel daterend van 1900. Rechthoekig bakstenen gebouwtje begroeid met klimop; pannen zadeldak met bekronend ijzeren kruis.


ID: 38317 | Bouwkundig element

Herberg Sint-Jozef

Dentergemstraat 40 (Deinze)
Voorheen herberg zogenaamd "St.-Jozef", op de hoek Tabakstraat. Dorpshuisje van één bouwlaag onder zadeldak (pannen, nok parallel aan de straat), van circa 1900.


ID: 38318 | Bouwkundig element

Gemeenteschool met onderwijzerswoning

Dentergemstraat 42-44 (Deinze)
Onderwijzerswoning; gebouwtje op T-vormige plattegrond met heden geschilderde bakstenen voorgevel van drie traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, uit de tweede helft van de 19de eeuw. Rechts ervan, poort naar de speelplaats en afzonderlijk gebouw met klaslokalen met hoge ramen. In Tabakstraat aangebouwd klein gebouwtje, bekend als oude celgevangenis.


ID: 217096 | Bouwkundig element

Kapel

Dhoye (Deinze)
In een bocht van de straat en door een populier beschaduwde bakstenen wegkapel onder zadeldak, uit vierde kwart 19de eeuw.


ID: 200012 | Bouwkundig element

Neogotische kapel

Diepestraat (Deinze)
In de straatbocht, naast de muur van de moestuin bij het kasteel werd circa 1900 een neogotische kapel opgericht; opgetrokken uit baksteen met beraapte achtergevel en overluifelde spitsboogdeur.


ID: 35453 | Bouwkundig element

Boerenwoning

Durmenstraat 15 (Deinze)
Boerenhuis van zeven traveeën en één bouwlaag onder zadeldak. Een gevelsteen naast de deur vermeldt: "Jan De Vreese - Van Vooren/ 1899".


ID: 37999 | Bouwkundig element

Stadstekenschool, later vredegerecht, ontworpen door A. Van Assche

Emiel Clausplein 4 (Deinze)
Neogotisch gebouw van zeven traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak van 1870-72 naar ontwerp van architect Auguste Van Assche, restaurateur van de Onze-Lieve-Vrouwekerk.


ID: 38081 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Hoeve Goed te Gampelaere

Gampelaeredreef 27-29 (Deinze)
Van het oude Goed te Gampelaere, voormalige zetel van de heerlijkheid Gampelaere, bleef een brede buitenwal van de oorspronkelijke site met walgracht met dubbel grachtensysteem en motte bewaard. Hoeve met vernieuwde gebouwen die bereikbaar zijn via een toegangshek tussen gewitte pijlers. De hoeve met losse bestanddelen bestaat uit een boerenwoning aan de oostzijde uit het eind 19de eeuw en een ruime bakstenen schuur en stallen aan de noordzijde, vergroot circa 1920. De buitenwal is beplant en het erf is een weiland met enkele fruitbomen.