Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

20085 resultaten


ID: 134399 | Landschappelijk element

Villatuin

Notelarestraat 31 (Wellen)
Villatuin met talrijke coniferen en de restant van een boomgaard, bij het huis van 1932.


ID: 84233 | Bouwkundig element

Kapel van Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes

Russelt 118 (Wellen)
De huidige kapel werd circa 1927 opgetrokken.


ID: 32559 | Bouwkundig element

Heilig-Hartkapel

Tervoortstraat 20 (Wellen)
Neogotisch getint gebouwtje van baksteen met afwerking van hardsteen.


ID: 84237 | Bouwkundig element

Nieuwe parochiekerk Sint-Rochus

Ulbeekstraat 32 (Wellen)
Algemene opvatting en vormgeving passend in de kerkarchitectuur van het interbellum: omzetten van traditionele elementen in een vernieuwde context; naast de dominerende baksteenbouw wordt beroep gedaan op het moderne beton voor structurele onderdelen.


ID: 89945 | Bouwkundig element

Burgerhuis

de Limburg Stirumlaan 155 (Wemmel)
Driekwart vrijstaande eclectische burgerwoning, gebouwd tussen 1925 en 1928 aan de oostzijde van een eclectische huizenrij. Het pand sluit aan bij het ensemble door het kleur- en materiaalgebruik, de nokhoogte en de pittoreske uitwerking. De omringende en beboomde tuin wordt aan de de Limburg Stirumlaan afgesloten door een afgerond ijzeren vleugelpoortje geflankeerd door een dito grille op een lage hardstenen sokkel en aan de Prins Boudewijnlaan en door een betonnen afsluiting.


ID: 89942 | Bouwkundig element

Burgerhuis

de Limburg Stirumlaan 53 (Wemmel)
Rijhuis met lijstgevel van gele baksteen met in- en uitspringende gevelvlakken, benadrukte lintvoeg en gevarieerde metselverbanden, modernistische inslag van 1933.


ID: 89939 | Bouwkundig element

Hoekpand

de Limburg Stirumlaan 61 (Wemmel)
Hoekpand in art deco met omringende tuin afgesloten door een geometrisch ijzeren hek tussen opengewerkte kubusvormige pijlers, naar ontwerp van R. Segers van 1932.


ID: 89943 | Bouwkundig element

Villa

de Limburg Stirumlaan 76 (Wemmel)
Vrijstaande villa van twee bouwlagen op onregelmatig grondplan onder complexe bedaking, naar ontwerp van Henri Van Hall van 1924.


ID: 134078 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Wemmel

Dr. H. Folletlaan 28 (Wemmel)
Kasteel gebouwd in 1649 door baron Filips Taye als 'huis van plaisantie' ter vervanging van een ouder waterkasteel teruggaand op middeleeuwse site van dubbele feodale kasteelmotte uit de 12de eeuw, toebehorend aan de heren van Wemmel; kasteel sinds 1936 in gebruik als gemeentehuis, omgeven door gemeentelijk openbaar park van circa 6 hectare, met een vijver van circa 2 hectare; in de 17de en 18de eeuw met barokke parterretuin; bijna alle oude bomen werden in 1933 gerooid; openluchttheater uit interbellum.


ID: 89948 | Bouwkundig element

Villa in cottagestijl

E. Van Elewijckstraat 25 (Wemmel)
Vrijstaande villa met contrasterende wit bepleisterde gevelvlakken, muurbanden en pseudo-vakwerkbouw, naar ontwerp van architect F. Moers van 1924.