Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

39183 resultaten


ID: 40403 | Bouwkundig element

Boerenhuisje

Baardegemstraat 19 (Opwijk)
Boerenhuisje (nok evenwijdig aan straat) onder zadeldak (pannen), behorend tot het 19de-eeuwse type.


ID: 40404 | Bouwkundig element

Boerenhuisje

Broekstraat 3 (Opwijk)
Eénlaags dubbel boerenhuisje van drie traveeën met zadeldak, behorend tot het 19de-eeuwse type.


ID: 215669 | Bouwkundig element

Dorpscafé

Dorp 37 (Opwijk)
Typisch dorpscafé, huidige uitzicht dateert uit het einde van de 19de of het begin van de 20ste eeuw, maar mogelijk is er een oudere kern.


ID: 40422 | Bouwkundig element

Kapel Onze-Lieve-Vrouw ten Nood

Grootveld 2 (Opwijk)
Bakstenen kapel met pilastergeveltje van gesinterde baksteen, daterend uit de 19de eeuw.


ID: 40424 | Bouwkundig element

Kleine hoeve

Grootveld 45 (Opwijk)
Boerderijtje uit begin 19de eeuw met een woonhuis, een losstaand schuurtje in leembouw ertegenover en een waterput met houten schommelpers.


ID: 40407 | Bouwkundig element

Twee woonhuisjes

Heirbaan 178-180 (Opwijk)
Drie traveeën brede huisjes van één verdieping met steekboogmuuropeningen omlijst met baksteen, afgedekt met een pannen zadeldak. Ingemetseld kapelletje tussen beide.


ID: 40406 | Bouwkundig element

Boerenhuisje

Heirbaan 88 (Opwijk)
Anderhalve verdieping hoog boerenhuisje met pannen zadeldak, behorend tot het type van de 19de eeuw.


ID: 134077 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Château d'Hulst met tuin

Hulst 97 (Opwijk)
Rond 1860 werd de woonvleugel van het 'Smetteshof ' omgebouwd tot een riante villa. Een tweede vleugel van het hoevecomplex werd iets later omgebouwd tot brouwerij. Tuin in landschappelijke stijl van 20 are circa 1900 naar 'schotelmodel' (met opgehoogde randen), door een 250 m lange oprijlaan met hoofdweg verbonden.


ID: 40409 | Bouwkundig element

Hoeve Tessenhof

Klaarstraat 145 (Opwijk)
U-vormige hoeve met dienstgebouwen uit 19de en 20ste eeuw doch een zes traveeën breed boerenhuis in traditionele stijl uit de 18de eeuw, met tijdens de 19de eeuw aangebouwde kapel.


ID: 40408 | Bouwkundig element

Hoeve Hof ten Eecken

Klaarstraat 78 (Opwijk)
Ruime boerderij van feodale oorsprong, doch heden met gebouwen uit 19de en 20ste eeuw.