Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

44726 resultaten


ID: 21592 | Bouwkundig element

Provinciale school

Stationsstraat 7 (Diepenbeek)
Bakstenen complex gebouwen in eclectische stijl, circa 1900-1910.


ID: 134606 | Landschappelijk element

Parkje van kasteel Ter Poorten

Steenweg 65 (Diepenbeek)
Parkje in landschappelijke stijl met markant straathek bij het voor­mal­ig kasteel uit 1913, nu herbestemd als kan­toorgebouw.


ID: 21596 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Vakwerkhoeve

Tomstraat 3 (Diepenbeek)
Hoeve, uit het eerste kwart van de 20ste eeuw, met ordonnantie: stal-woonhuis; vijf traveeën onder mank zadeldak, en aangebouwde travee onder lessenaarsdak tegen de rechterzijgevel. Langs de straatkant staan een imposante eik en linde.


ID: 21492 | Bouwkundig element

Woonhuis van oorspronkelijke hoeve

Varkensmarkt 25 (Diepenbeek)
Woonhuis van een oorspronkelijk langgestrekte hoeve uit het eerste kwart van de 20ste eeuw waarvan de dienstgebouwen verdwenen zijn.


ID: 214014 | Bouwkundig element

Villa in cottagestijl

Visserijstraat 10 (Diepenbeek)
Cottage villa uit begin 20ste eeuw, heden rusthuis De Visserij, gelegen op het voormalig domein De Heusch.


ID: 21600 | Bouwkundig element

Hoeve

Visserijstraat 27-29 (Diepenbeek)
Langgestrekte hoeve van circa 1900, met ordonnantie: woonhuis-staldwarsschuur. Recente restauratie.


ID: 21602 | Bouwkundig element

Hoeve

Volksstraat 31 (Diepenbeek)
Langgestrekte hoeve, uit het eerste kwart van de 20ste eeuw, met ordonnantie: woonhuis-stal-aangebouwde varkensstal.


ID: 301862 | Landschappelijk element

Duitse loopgraven uit de Eerste Wereldoorlog

Asdonkstraat 13 (Diest)
Bovenop de Dassenaardeheuvel in het natuurgebied Dassenaarde in Molenstede-Diest ligt een loopgraaf uit de Eerste Wereldoorlog. Het tracé van de loopgraaf is duidelijk zichtbaar in de topografie van het gebied. De structuur is uitgegraven in de moeilijk te bewerken ijzerzandsteen van de getuigeheuvel en vertoont hoekige en convexe traversen, die typisch zijn voor gevechtsloopgraven.


ID: 306852 | Bouwkundig element

Geheel van vijf burgerhuizen in eclectische stijl

Begijnenstraat 50-58 (Diest)
Geheel van vijf repeterende en semi-symmetrische burgerwoningen in eclectische stijl aan het einde van de Begijnenstraat, opgetrokken in 1904-1905. Vermoedelijk werden de burgerhuizen gebouwd in opdracht van de familie Theys of in opdracht van de rentenier/kunstschilder Franz Van den Hove.


ID: 306853 | Bouwkundig element

Burgerhuis Comt in mynen hof

Begijnenstraat 60 (Diest)
Statige eclectische burgerwoning “Comt in mynen hof” aan het einde van de Begijnenstraat, volgens het jaartal in de zijgevel opgetrokken in 1912. Vermoedelijk werd dit hoekhuis, net als de aansluitende huizenrij, gebouwd in opdracht van de familie Theys of van rentenier en kunstschilder Franz Van den Hove. Deze kunstenaar realiseerde vermoedelijk de sgraffitopanelen in art nouveau die de zijgevel sieren.