Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

44726 resultaten


ID: 5217 | Bouwkundig element

Modernistisch appartementsgebouw

Klapdorp 70 (Antwerpen)
Modernistisch handels- en woonpand naar een ontwerp door de architect Maurice De Loecker uit 1937 (gevelsteen). Opdrachtgever was de meubelhandelaar Antoine Aubry. Het bouwprogramma omvatte een onderkelderde meubelhandel over twee niveaus, een conciërgewoning en twaalf appartementen.


ID: 5203 | Bouwkundig element

Meergezinswoning in neoclassicistische stijl

Klapdorp 71 (Antwerpen)
Meergezinswoning in neoclassicistische stijl gebouwd in opdracht van de juffrouwen Leys, naar een ontwerp door Jean De Coster uit 1908. Het gebouw is representatief voor de conventionele productie van de architect.


ID: 7009 | Bouwkundig element

Politiecommissariaat van de 5de Wijk

Klappeistraat 2 (Antwerpen)
Politiecommissariaat van de 5de Wijk gebouwd door de Stad Antwerpen, naar een ontwerp door Pieter Dens uit 1875, verbouwd en uitgebreid met een nieuw gevelfront in neo-Vlaamserenaissance-stijl naar een ontwerp door Alexis Van Mechelen uit 1914, voltooid in 1916.


ID: 308710 | Bouwkundig element

Rustoord voor Bejaarden aan het Bloemenveld

Klaproosstraat 50 (Antwerpen)
Rusthuis bestaande uit een complex van vijf haaks op elkaar geplaatste vleugels van twee tot vier bouwlagen onder platte daken, ingeplant in de hoek tussen de Klaproosstraat en de Hulststraat, ten zuidoosten van de dorpskern van Wilrijk. Een in het bouwdossier bewaard advies van de gemeentebouwmeester van 18 maart 1964 vermeldt een ontwerp voor oprichting van een tehuis voor ouderlingen aan het Bloemenveld, opgesteld door architect V.ictor Verreydt. Uitgevoerd werd een ontwerp van de Mechelse architect August Henri Sleyp uit 1966-1967.


ID: 214795 | Bouwkundig element

Commandobunker schijnvliegveld Wilrijk

Klaverbladdreef (Antwerpen)
Commandobunker uit de Tweede Wereldoorlog, het betreft een afgeknotte kegelvormige constructie in gewapend beton met één kamer.


ID: 216068 | Bouwkundig element

Schans XVI

Klaverbladdreef (Antwerpen)
Betonnen schans XVI, gebouwd van 1906 tot 1912 tussen de Brialmontforten, gelegen in de driehoek tussen Moerelei, Hollebeek en Klaverbladdreef te Wilrijk.


ID: 11603 | Bouwkundig element

Domein Kasteel Klaverblad

Klaverbladdreef 60 (Antwerpen)
Omgracht en te midden van een park gelegen kasteeltje in neo-Vlaamserenaissance-stijl van 1904 met neogotische kapel en 18de-eeuwse bijgebouwen.


ID: 11365 | Bouwkundig element

Hoeve Withoef of Schranshoeve

Klein Hagelkruis 64 (Antwerpen)
Binnen een met gras begroeid en beboomd tuintje gelegen woning, van vijf traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, vermoedelijk opklimmend tot de 17de eeuw.


ID: 308711 | Bouwkundig element

Burgerhuis in naoorlogs modernisme

Kleine Doornstraat 75 (Antwerpen)
Burgerhuis in naoorlogs modernisme naar ontwerp van architect Hugo Lejon, gebouwd voor rekening van Frans Bruyninckx. De bouwplannen en de vergunning dateren van november 1978. In hetzelfde jaar werd ook de woning ernaast, Kleine Doornstraat 77 gebouwd.


ID: 308712 | Bouwkundig element

Villa in cottagestijl

Kleine Doornstraat 92 (Antwerpen)
Villa in cottagestijl gebouwd in opdracht van Maria Dirix, naar een ontwerp van architect Jan De Vroey van juni 1926.