4782 resultaten
ID: 92163 | Bouwkundig element

Hippoliet Spilleboutdreef 13 (Roeselare)
In dit grote en imposante kerkgebouw uit 1930 werd pas in 1957 een orgel gebouwd, door Jos. Loncke en Zonen uit Esen.
ID: 23908 | Bouwkundig element

Hoogleedsesteenweg (Roeselare)
Gedenksteen met opschrift, aan de hoek met Ter Bets.
ID: 23923 | Bouwkundig element

Hugo Verrieststraat 92, 96, 100 (Roeselare)
Voormalige Samenwerkende Maatschappij "Brouwerij De Toekomst", gesticht in 1903, na de Tweede Wereldoorlog overgenomen door wijnhandel Vandenbulcke. Aan straatzijde oorspronkelijk poort geflankeerd door twee herbergen; na de Tweede Wereldoorlog afbraak ten voordele van rechts bebouwing van 1950 naar ontwerp van Adriaan Decan en links een woning van 1964. De huidige poort komt uit op een koer met bewaarde vroeg-20ste-eeuwse brouwerijgebouwen, namelijk de vroegere woning van de bestuurder ten noordoosten en de voormalige stal ten zuidwesten.
ID: 23678 | Bouwkundig element

Jacob van Arteveldestraat 19 (Roeselare)
Villa naar ontwerp van Joseph De Bruycker (Roeselare), zogenaamd "Tijl", naam oorspronkelijk aangebracht op voorgevel zie foto in "Bâtir", gepubliceerd in 1939.
ID: 23956 | Bouwkundig element

Jules Lagaelaan 14-15, O.-L.-Vrouwestraat 3 (Roeselare)
Hoekgebouw met vier bouwlagen onder plat dak van 1949 naar ontwerp van Ch. en G. Hoge (Gent).
ID: 23959 | Bouwkundig element

Jules Lagaelaan 22 (Roeselare)
Hoekpand van 1949 naar ontwerp van Ernest Apers (Roeselare). Afgerond volume van vier bouwlagen onder plat dak; volumeverschuiving naar voren toe door de ten dele, over de bovenverdiepingen doorgetrokken erker met aansluitend terras afgelijnd door buisprofielen.
ID: 23977 | Bouwkundig element

Kokelaarstraat 35 (Roeselare)
Witte baksteenbouw verfraaid met gele baksteen en arduin.
ID: 23982 | Bouwkundig element

Koornstraat 122 (Roeselare)
Indrukwekkend woonhuis in het verlengde van de interbellumarchitectuur van 1951 naar ontwerp van Willy Reuse (Roeselare); drie traveeën, met souterrain en twee bouwlagen onder pannen zadeldak.
ID: 23314 | Bouwkundig element

Mandellaan 546 (Roeselare)
De Kazandmolen is een stenen bovenkruier die deels als stellingmolen en deels als bergmolen is geconcipieerd. Momenteel fungeert de windmolen als korenmolen maar initieel had de molen de dubbele functie van olie- en korenmolen.
ID: 23997 | Bouwkundig element

Mariastraat 18-20 (Roeselare)
Gebouwen van de vroegere cichoreifabriek Van Tieghem.