Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

75518 resultaten


ID: 214046 | Bouwkundig element

Spoorwegbrug

Barmstraat (Ieper)
Tussen de twee sluizen in Boezinge bevindt zich over het Ieperleekanaal een heden buiten gebruik gestelde spoorwegbrug.


ID: 30630 | Bouwkundig element

Maalderijcomplex met herenhuis en burgerhuis

Barmstraat 2, Molenstraat 1 (Ieper)
Maalderij, gelegen aan het kanaal Ieper-IJzer, nabij het kruispunt van de baan Ieper-Diksmuide, met de baan Langemark-Boezinge.


ID: 30594 | Bouwkundig element

Herberg De Mande

Basculestraat 2-4, Zonnebeekseweg 1-3 (Ieper)
Zichtbepalend hoekcomplex bij de Basculestraat, gelegen aan het kruispunt van vermelde straat, en met de Meenseweg en de Frenchlaan. Eenheidsbebouwing van twee bouwlagen en vier traveeën (Basculestraat).


ID: 213527 | Bouwkundig element

Britse betonnen post Witte Poort Farm

Begijnenbosstraat (Ieper)
Britse bunker uit de Eerste Wereldoorlog opgetrokken achter de boerderij 't Hof Wittepoorte. Deze hoeve was tijdens de Eerste Wereldoorlog ook gekend als Witte Poort Farm.


ID: 30768 | Bouwkundig element

Veldkapel

Bellestraat (Ieper)
Rood bakstenen Mariakapelletje op rechthoekige plattegrond, onder zadeldak (mechanische pannen) met windveren en bekronend, gietijzeren kruis.


ID: 201140 | Bouwkundig element

Vlamertinghe New Military Cemetery

Bellestraat (Ieper)
Britse militaire begraafplaats met doden uit de Eerste Wereldoorlog, naar ontwerp van R. Blomfield en J.R. Truelove. De begraafplaats is in twee niveaus aangelegd, met een smeedijzeren toegangshek, een 'Cross of Sacrifice', een 'Stone of Remembrance' en paviljoen op het hogere deel en de graven op het lagere deel. Het geheel wordt getooid met opgaande bomen, struiken en bloemperken.


ID: 30766 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Bellestraat 10 (Ieper)
Een weinig achterwaarts gelegen herenhuis met laag ommuurd voortuintje en recentere, links aanleunende garage.


ID: 30767 | Bouwkundig element

Afspanning De Warande

Bellestraat 101 (Ieper)
Aan de straat gelegen huis van oorspronkelijk zes, thans vijf traveeën en één bouwlaag met aangepast rechts gelegen schuurtje, onder zadeldak, uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 30769 | Bouwkundig element

Wederopbouwhoeve

Bellestraat 103 (Ieper)
Wederopbouwhoeve teruggaand op de regionale hoevebouw. Boerenhuis aanleunend bij het langgestrekte type, zie het links gelegen stalgedeelte met privaat en rechts woongedeelte met rechts opkamer van twee traveeën boven getoogde kelderopening en haaks uitgebouwde keuken tegen de achtergevel; dwarsschuur met aardappelkelder en wagenhuisgedeelte. Recente loods en aangebouwde rest van vliegtuigloods uit de Tweede Wereldoorlog, respectievelijk ten oosten en ten zuiden van het erf.


ID: 30770 | Bouwkundig element

Hoeve

Bellestraat 107 (Ieper)
Wederopbouwhoeve, mede ten gevolge normale uitbreidingen, teruggaand op de regionale hoevebouw.