Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

25281 resultaten


ID: 134565 | Landschappelijk element

Pastorietuin

Pastoriestraat 5 (Tessenderlo-Ham)
Omgrachte tuin uit de tweede helft van de 20ste eeuw, bij de voormalige pasto­rie daterend uit de 17de eeuw.


ID: 83768 | Bouwkundig element

Kleine hoeve

Pastoriestraat 6 (Tessenderlo-Ham)
Kleine hoeve uit de tweede helft van de 19de eeuw, met een éénlaags woonhuisen een stal-schuur in stijl- en regelwerk met witgekalkte lemen vullingen.


ID: 23197 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Jozef

St.-Jozefsplein 48 (Tessenderlo-Ham)
Neoromaanse kruisbasiliek, gebouwd in 1875-1878 naar ontwerp van architect F. Stappers.


ID: 42826 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Herenhuis met tuin

Binkomstraat 6-8 (Tielt-Winge)
Herenhuis uit 1784, in de 19de eeuw aan de linkerzijde uitgebreid met volume en flankerende poortdoorgang, achteraan een wagenhuis- en stalvleugel van rond 1784 en een smeedijzeren hekken tussen erf en achterliggende tuin.


ID: 303097 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Kleerbeek

Kasteeldreef 4-8 (Tielt-Winge)
Eclectisch landhuis omgeven door park met molenvijver. Historisch kasteel ingrijpend verbouwd eind 19de en begin 20ste eeuw. Rond 1894 verbouwd door baron Lucien-M.-A. de Troostembergh (1838-1906), burgemeester van Houwaart. Bewaarde hoevevleugel in 1892 uitgebouwd tot koetshuis en oranjerie. Lang, smal perceel met serre. In 1907 verbouwing van het kasteel naar ontwerp van Theo Van Dormael in samenwerking met schilderdecorateur Oscar Algoet en beeldhouwersatelier Van Uytvanck. Circa 10 hectare 'lusthof' met dreven naar omgevende bossen en dorpskern; vroeg-landschappelijke aanleg rond de vijver aan noordzijde kasteel, strak geometrische aanleg aan zuidzijde met sporen van 'Franse' tuin naar ontwerp van Auguste Delvaux aangelegd in 1911-1914; oude en zeldzame bomen, recente aanplantingen van zeldzame boomsoorten.


ID: 215674 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Haksberg

Kasteelweg 4 (Tielt-Winge)
Neoclassicistisch landhuis uit 1906, in zijn huidige vorm tot stand gekomen na aanpassings- en uitbreidingswerken aan een ouder volume uit het laatste kwart van de 19de eeuw, met omliggend park in late landschappelijke stijl, van circa 6 hectare; grotendeels ­vernield door de aanleg van een motorcrosscircuit.


ID: 42828 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Pieter

Kerkstraat 2A (Tielt-Winge)
Het oudste gedeelte is het polygonale koor in een gotische stijl van circa 1600, westonderbouw van de toren uit eind 18de eeuw en de neogotische beuken van 1856, in de kerk een orgel van 1870.


ID: 303100 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Domein van Gempe

Leuvensesteenweg 321-331 (Tielt-Winge)
Historisch kloosterdomein van Gempe; 4,5 hectare, in vroeg-landschappelijke stijl, diverse oude en merkwaardige bomen. Klooster en dienstvleugel verkocht in 1796. Van het klooster blijven een gewelfde overbouwing op de Molenbeek, de verbouwde dienstvleugel, een toegangspoort, en de tuinmuur met rondboogpoort bewaard. Villa, in 1828 gebouwd op de plaats van het klooster, verbouwd en uitgebreid. Bijgebouwen uit tweede kwart 19de eeuw. Serre en landgebouw in de ommuurde tuin van 1886. Serrecomplex en Lourdesgrot uit 1913.


ID: 214847 | Bouwkundig element

Tramstatie

Leuvensesteenweg 5 (Tielt-Winge)
Oude tramstatie van Tielt-Winge, heden stelplaats voor bussen van de Lijn.


ID: 92209 | Bouwkundig element

Orgel kerk Sint-Martinus

Aarsele-Dorp (Tielt)
Over voormalige orgels van Aarsele zijn nagenoeg geen gegevens voorhanden. In 1878 werd een nieuwe (?) blaasbalg gemaakt door Louis Lovaert (Gent). In 1958 werd een nagenoeg nieuw orgel gebouwd door Jozef Loncke & Zonen (Esen).