13660 resultaten
ID: 134516 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Spikstraat 24, 24A-B (Rotselaar)
Villa het 'Nieuw Kasteel' of 'Kasteel de Wouters' vindt zijn oorsprong in een bescheiden landhuis dat rond 1870 door griffier Jan Reynaerts uit Haacht werd gebouwd. Het huis kreeg zijn definitieve vorm door een verbouwing in eclectische stijl na de verkoop van het goed aan Elisabeth de Wouters d'Oplinter in 1902. Gelegen in een landschappelijk park (oorspronkelijk 2 hectare) met langwerpige vijver ('rivierlandschap').
ID: 134510 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Steenweg op Gelrode 73-75 (Rotselaar)
Eclectisch kasteel met neogotische kapel en portierswoning gebouwd in 1882-1885 in opdracht van Lambert de Wouters d'Oplinter ter vervanging van een 18de-eeuws 'huis van plaisantie', waarbij het ontwerp van het nieuw kasteel toegeschreven wordt aan de Antwerpse architect Joseph Schadde (1818-1894); kasteeldomein van circa 12 hectare vernoemd naar de Leuvense professor en rector Henricus Josephus Rega (1690-1754) die het goed in 1724 aankocht; kasteel omgeven door park in late landschappelijke stijl met ommuurde moestuin, halve serre, grot en serpentinevijver met boogbrugje, eveneens aangelegd in de jaren 1880; vroeg-18de-eeuwse eilandtuin van 'huis van plaisantie' en diverse oude bomen bleven bewaard.
ID: 214121 | Bouwkundig element

Steenweg op Gelrode 73-75 (Rotselaar)
Eclectisch kasteel met portierswoning uit 1880, ommuurde moestuin met serres, domein met ommuring en toegankelijk via poort met hekwerk tussen bakstenen pijlers, landschappelijk park met grot en boogbrug over de serpentinevijver.
ID: 306890 | Bouwkundig element

Tweebruggenstraat 13-15 (Rotselaar)
Directiewoning van de brouwerij Van Roost, gebouwd rond 1900 in opdracht van Felix Van Roost, de oprichter van de brouwerij. Het pand werd gebouwd recht tegenover de brouwerij in de Tweebruggenstraat.
ID: 14055 | Bouwkundig element

Kamiel Huysmansstraat 3 (Rumst)
Gemeenteschool uit het vierde kwart van de 19de eeuw met centraal ingangsgebouw, aanleunende noordelijke schoolvleugel en ten zuiden onderwijzerswoning.
ID: 14061 | Bouwkundig element

Kardinaal Cardijnstraat 31 (Rumst)
Eenvoudige dorpspastorie van 1876-78 naar ontwerp van architect Eugeen Gife.
ID: 14062 | Bouwkundig element

Kardinaal Cardijnstraat 33 (Rumst)
Neogotische kerk van 1881-84 naar ontwerp van architect Eugeen Gife. Kerkhof aan zuidzijde met grafzerken vanaf het vierde kwart van de 19de eeuw.
ID: 14063 | Bouwkundig element

Kardinaal Cardijnstraat 35, Kloosterstraat 1 (Rumst)
Klooster met aanpalende kapel ten oosten en voormalige klaslokalen ten westen en ten zuiden, te dateren in het vierde kwart van de 19de eeuw.
ID: 14030 | Bouwkundig element

Laarstraat 24 (Rumst)
Neogotisch gebouw op T-vormig grondplan van 1880, vooraan dubbelhuis van twee bouwlagen, haaks hierop vleugel van één bouwlaag.
ID: 14001 | Bouwkundig element

Lazarusstraat 2-8 (Rumst)
Eenbeukige gotische kapel met driezijdige koorsluiting, gebouwd circa 1460 en na verwoesting heropgebouwd circa 1590; ertegenover de voormalige lazaretten.