Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

12731 resultaten


ID: 71306 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Caesar Gezellestraat 24 (Wevelgem)
Eenvoudig burgerhuis uit het begin van de 20ste eeuw. Enkelhuis met lijstgevel van rode baksteen verfraaid door witte sierbaksteen voor fries, muurbanden en ontlastingsbogen.


ID: 71311 | Bouwkundig element

Hoeve

Dadizelestraat 2 (Wevelgem)
Hoeve uit het begin van de 20ste eeuw. Ten westen, woonhuis van vijf traveeën en twee bouwlagen.


ID: 71312 | Bouwkundig element

Hoeve De Motte

Dadizelestraat 7 (Wevelgem)
Historische, voor het eerst vermeld en afgebeeld in het landboek van de gemeente van 1724. De kaart toont twee volumes, die loodrecht op de straat staan afgebeeld. Op de Ferrariskaart (1770-1778) afgebeeld met twee losstaande volumes.


ID: 71317 | Bouwkundig element

Herenhuis

Damberdstraat 3 (Wevelgem)
Herenhuis uit het begin van de 20ste eeuw. Lijstgevel van rode baksteen, linkertravee gemarkeerd door balkon. Licht getoogde muuropeningen met deels vernieuwd schrijnwerk. Bewaarde deur met glas-in-loodbovenlicht.


ID: 92363 | Bouwkundig element

Orgel parochiekerk Sint-Amandus

Dorpsplein 1 (Wevelgem)
In 1905 bouwde P. Schyven (Brussel-Elsene) een nieuw instrument in de oude orgelkast, doch het front werd gevuld met nieuwe sierpijpen. In 2001, werd het orgel totaal gerenoveerd.


ID: 71683 | Bouwkundig element

Lemahieu's kasteel

Driemasten 58 (Wevelgem)
Eclectische villa "Lemahieu's kasteel", opgetrokken in 1905 in opdracht van Joseph Lemahieu op het erf van zijn vaders cichoreidrogerij. Dubbelhuis op T-vormige plattegrond. Decoratief uitgewerkte straatgevel geritmeerd door lisenen met nissen, met elkaar verbonden door muizentandfriezen.


ID: 70911 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Goudbergstraat 33 (Wevelgem)
Woonhuis uit het begin van de 20ste eeuw. Lijstgevel van drie traveeën en twee bouwlagen van oranjerode baksteen. Licht getoogde en rechthoekige muuropeningen met behouden schrijnwerk.


ID: 71804 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Grote Ieperstraat 104 (Wevelgem)
Dubbelhuis van rond 1900 aan de straat afgezet door ijzeren hek.


ID: 70916 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Hilarius

Grote Markt 1A (Wevelgem)
Niet-georiënteerde neoromaanse kerk van 1880-1882 naar ontwerp van P. Croquison, toren van 1907 naar ontwerp van J. Carette. Kerkgebouw deels omgeven door ijzeren hek, twee beukenbomen voor linkerzijbeuk. Tegen de kerkmuur enkele graftekens waaronder een 18de-eeuwse grafkruis. De plattegrond ontvouwt een driebeukige basilicale kruiskerk van zes traveeën, vierkante toren. Vlak afgesloten transept, zijbeuken met ronde sluiting en koor met vijfzijdige sluiting. Noordelijke, halfronde sacristie met naastgelegen Mariakapel.


ID: 71082 | Bouwkundig element

Gemeentehuis Wevelgem

Grote Markt 26, Lauwestraat 6 (Wevelgem)
Voormalig gemeentehuis. Thans huisvest het gebouw de academie voor muziek en woord. De raadszaal wordt nog steeds gebruikt voor gemeenteraadszittingen en huwelijksplechtigheden. In 1905 beslist de Wevelgemse gemeenteraad tot het bouwen van een eigen gemeentehuis.