Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

9 resultaten


ID: 135104 | Landschappelijk geheel

Vallei van de Velpe tussen Dalemse molen en Kortenaken

Attenrode, Bunsbeek, Glabbeek-Zuurbemde (Glabbeek), Hoeleden, Kersbeek-Miskom, Kortenaken, Ransberg (Kortenaken), Vissenaken (Tienen)
De Velp stroomt in de Demer nabij Halen en vloeit voor een deel evenwijdig met de Begijnenbeek en de Grote Gete. In de vallei zijn nog heel wat eeuwenoude landschapsstructuren zoals kleine percelen met knotwilgenrijen en houtkanten te bemerken. De Velp is de rivier die het water van zandlemig Hageland afvoert. In de vallei zijn nog enkele mooie watermolensites. In de tweede helft van de 19de eeuw werden op tal van plaatsen in het alluvium van de Velp de beemden omgezet in bos- of populieraanplantingen. Voorheen bestonden nog grote delen van de vallei uit open uitgestrekte beemden.


ID: 201110 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Eclectisch herenhuis met tuin

Boeslinter 20 (Glabbeek)
Het vrijstaande bakstenen herenhuis uit 1891 wordt omkaderd door een ruime tuin, aan straatzijde afgesloten deels met een hoge bakstenen muur met achterliggend scherm van oude leilinden, deels met een fraai smeedijzeren hekken.


ID: 41847 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Quirinus

Bunsbeekdorp (Glabbeek)
Grote kerk, ingeplant in een omheind kerkhof; huidige vorm vloeit voort uit de samenvoeging van drie gedeelten uit verschillende perioden.


ID: 76350 | Bouwkundig element

Lemen langshuis

Bunsbeekdorp (Glabbeek)
Lemen langshuis.


ID: 76351 | Bouwkundig element

Burgerhuis van 1867

Bunsbeekdorp 4 (Glabbeek)
Dubbelhuis met twee verdiepingen gedagtekend 1867.


ID: 300808 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Bunsbeek

Bunsbeekdorp 8-10 (Glabbeek)
De villa werd eind jaren 1930 gebouwd in opdracht van Théodore Henderiks, op de plaats van het 19de-eeuwse kasteel dat daarvoor werd afgebroken. De Brusselse architecten R. Dejeneffe en J. Thomas tekenden het ontwerp, waarin structuur, interieur, exterieur en landschap tot één geheel worden versmolten. Omgeven door een park van 3 hectare 29 are (moestuin en boomgaard inbegrepen), rond de villa aanleg in neoformele stijl met invloeden uit ‘Nouveau jardin pittoresque’; diverse bomen uit de 19de-eeuwse landschappelijke aanleg (bij voormalig eclectisch kasteel).


ID: 306189 | Landschappelijk element

Opgaande linde als vredesboom

Lindestraat (Glabbeek)
Op het kruispunt van de Lindestraat en een onverharde weg staat een jonge opgaande linde met kruis. Deze boom is aangeplant op 17 augustus 2014, ter vervanging van de oorspronkelijke vredesboom.


ID: 300809 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa Janssens met tuin

Schoolstraat 4 (Glabbeek)
Tot eclectische villa omgebouwde hoeve, die circa 1900 in opdracht van de Tiense notaris Raymond Janssens haar huidige vorm kreeg. De vierkante toren werd oorspronkelijk bekroond door een houten lantaarn met een spits, die in gewijzigde vorm als tuinornament dienst doet. Omgeven door landschappelijk park van 1 hectare 60 are, aangelegd vanaf 1860; enkele bomen uit periode vóór de aanleg.


ID: 41848 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Tiensesteenweg 61 (Glabbeek)
Dubbelhuis met twee verdiepingen en zadeldak uit begin 19de eeuw.