38 resultaten
ID: 32096 | Bouwkundig element

Meerstraat 2 (Heers)
Het klooster en de school, opgetrokken in 1903, zijn twee afzonderlijke gebouwen aan weerszijden van een speelplaats.
ID: 134318 | Landschappelijk element

Meerstraat 2 (Heers)
Tuin uit het midden van de 20ste eeuw met oudere mispel en geschoren meidoornhagen bij een in 1903 gebouwd klooster met schoolgebouw en hekken in rustieke stijl.
ID: 32097 | Bouwkundig element

Molenstraat 42 (Heers)
Het complex bestaat uit een molenhuis, een molenaarswoning en stallen. De bakstenen gebouwen boven lage gecementeerde plinten zijn geschikt rondom een voorerf en een achtererf.
ID: 134320 | Landschappelijk element

Molenstraat 42 (Heers)
Bebloemd voorerf, sober boerenerf en moestuin als overtuin bij een stil gelegde 17de-eeuwse watermolen op de Herk met 19de-eeuwse stallen en dienstgebouwen, fraai voorbeeld van een traditionele, sobere en functionele aanleg met aandacht voor nut en voor sier.
ID: 32098 | Bouwkundig element

Molenstraat 46 (Heers)
U-vormig complex, onstaan uit een woning met haaks dienstgebouw, uit de eerste helft van de 19de eeuw.
ID: 32099 | Bouwkundig element

Monnikenlaan 51 (Heers)
Zeer ruime, oorspronkelijk gesloten, hoeve. In de loop van de eerste helft van de 19de eeuw verdwijnt een gedeelte van de noordoostelijke en zuidoostelijke vleugel, en alleen de omheiningsmuur blijft bewaard.
ID: 301607 | Landschappelijk element

Manshoven (Tongeren-Borgloon)
Hoogstamboomgaard met veekeringshagen gelegen tegenover het Manshovenhof. De boomgaarden zijn hier zeer gaaf en herkenbaar en de context van de hoeve draagt bij aan de ensemblewaarde. De boomgaarden hier zijn ook vrij compleet. Tegenover de hoeve ligt een boomgaard met een tweetal oude notelaars en voor de rest redelijk recent aangeplante fruitbomen. De boomgaarden zijn omgeven door een complete en regelmatig geschoren en ingeboette meidoornhagen. Een kasseiweg loopt voor de hoeve en tussen de boomgaarden door.
ID: 301690 | Landschappelijk element

Manshoven (Tongeren-Borgloon)
Deze oudere perenboomgaard die nog vrijwel volledig bewaard is gebleven (weinig uitval), wordt volledig omgeven door een meidoornhaag. De representatief uitgegroeide bomen en het gave plantverband dragen bij aan de esthetische waarde.