Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

139 resultaten


ID: 2016 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Desiré Van Hoomissenstraat 32 (Bornem)
In verhouding tot de omgeving vrij groot huis met oudere kern en in de 20ste eeuw vernieuwd gevelparement.


ID: 2017 | Bouwkundig element

Twee burgerhuizen

Desiré Van Hoomissenstraat 34-36 (Bornem)
Twee gelijkaardige burgerhuizen van elk drie traveeën en twee bouwlagen onder afgewolfd zadeldak, van circa 1909.


ID: 2011 | Bouwkundig element

Brouwerswoning en brouwerij Paradijs

Desiré Van Hoomissenstraat 4 (Bornem)
Brouwerswoning van brouwerij Paradijs links ernaast; brouwerij opgericht in 1850 door P. Van Hoomissen; gebouwen grotendeels gesloopt circa 1927-1928.


ID: 2018 | Bouwkundig element

Café Het Brughuis

Desiré Van Hoomissenstraat 41 (Bornem)
Voormalig café Het Brughuis, nabij de Eikevliet. Iets beneden het straatniveau gelegen hoekhuis met verspringende rooilijn.


ID: 85716 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Desiré Van Hoomissenstraat 44 (Bornem)
Alleenstaand huis met verankerde bakstenen lijstgevel van vijf traveeën en één bouwlaag onder licht overkragend zadeldak, uit de 19de eeuw.


ID: 2019 | Bouwkundig element

Molenhuis

Desiré Van Hoomissenstraat 46 (Bornem)
Molenhuis van de verdwenen 16de-eeuwse getijmolen op de Vliet, tevens graan- en schorsmolen.


ID: 127474 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Domein d'Ursel

Edmond Vleminckxstraat, Hingenebroekpolderdijk, Kasteeldreef, Kleine Hinckstraat, Koningin Astridlaan, Leopoldstraat, Louis De Baerdemaekerstraat, Notelaerdreef, Victor De Witstraat, Wielstraat, Wolfgang d'Urselstraat, Zijdeweg (Bornem)
Het kasteel van Hingene, in zijn classicistische vorm ontworpen door Giovanni Servandoni in het derde kwart van de 18de eeuw, vormde eeuwenlang de residentie van de familie d’Ursel.


ID: 133029 | Landschappelijk element

Eikendreef Kasteel d'Ursel

Edmond Vleminckxstraat, Louis De Baerdemaekerstraat (Bornem)
Het kasteeldomein d’Ursel is aan de noord- en westzijde afgeboord door een dreef, lijnaanplantingen die de Edmond Vleminckxstraat en de Louis De Baerdemaekerstraat begeleiden. Het is een dreef die op traditionele wijze aangeplant is met opgaande zomereiken en die alvast in de zomer een lommerrijke passage garandeerde.


ID: 133002 | Landschappelijk element

Afsluitingshaag van hulst bij kerkhof Hingene

Edmond Vleminckxstraat 1 (Bornem)
Wintergroene afsluitingshaag bij het kerkhof van Hingen.


ID: 1978 | Bouwkundig element

Rentmeesterswoning

Edmond Vleminckxstraat 15 (Bornem)
Gebouwd in Lodewijk-XVI-stijl, volgens literaire bronnen in 1807-1808 door Jean-Ferdinand van Goethem, rentmeester van het kasteel en griffier van de Algemene Dijkage.