104 resultaten
ID: 305787 | Landschappelijk element

Nieuwstraat (Kaprijke)
Deze dreef is één van de drie toegangswegen naar het kasteel Aveschoot. Een populierendreef werd in het plantseizoen 2016-2017 vervangen door een dreef met opgaande zomereiken. We konden tijdens de inventarisatie vaststellen dat de aanplanting het sterk te verduren heeft gehad en dit ten gevolge de droogteperiode in het voorjaar 2017. Op het eerste zicht is ongeveer de helft afgestorven.
ID: 301081 | Bouwkundig element

Oosteeklostraat (Kaprijke)
Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog, opgetrokken in de 'Lembeekse Bossen' als onderdeel van de 'Hollandstellung'.
ID: 301083 | Bouwkundig element

Oosteeklostraat (Kaprijke)
Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog, opgetrokken tussen de 'Lembeekse Bossen' en Heide als onderdeel van de 'Hollandstellung'.
ID: 301084 | Bouwkundig element

Oosteeklostraat (Kaprijke)
Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog, tussen de 'Lembeekse bossen' en Heide opgetrokken als onderdeel van de 'Hollandstellung'.
ID: 301082 | Bouwkundig element

Oosteeklostraat 9 (Kaprijke)
Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog, opgetrokken bij de 'Lembeekse Bossen' als onderdeel van de 'Hollandstellung'.
ID: 308400 | Bouwkundig element

Oosthoek 13-15 (Kaprijke)
Gekoppelde boerenhuisjes, inmiddels verbouwd.
ID: 44665 | Bouwkundig element

Tragelstraat (Kaprijke)
Maria-oord, gerealiseerd in 1949 uit dankbaarheid van de Lembeekse bevolking voor het bespaard blijven van oorlogsgeweld tijdens de Tweede Wereldoorlog, op initiatief van pastoor Van Goethem.
ID: 301075 | Bouwkundig element

Tragelstraat (Kaprijke)
Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog, aan de noordelijke rand van de 'Lembeekse bossen' opgetrokken als onderdeel van de 'Hollandstellung'.
ID: 301077 | Bouwkundig element

Tragelstraat (Kaprijke)
Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog, in de 'Lembeekse bossen' opgetrokken als onderdeel van de 'Hollandstellung'.
ID: 301079 | Bouwkundig element

Tragelstraat (Kaprijke)
Duitse bunker uit de Eerste Wereldoorlog, opgetrokken in de 'Lembeekse bossen' als onderdeel van de 'Hollandstellung'.