Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

34 resultaten


ID: 135387 | Landschappelijk geheel

Vallei van de Oude Kale, Vinderhoutse Bossen en Slindonk

Landegem, Merendree (Deinze), Drongen (Gent), Lovendegem, Vinderhoute (Lievegem)
De waterloop de Oude Kale en het alluviale meersengebied rond de waterloop wordt omringd door een bulkenlandschap waar kleinschaligheid typerend is. Delen van de kleinschalige dorpskern van Vinderhoute en de driesgehuchten Slindonk, Heystedries en Drieselken en het gehucht Luchteren bevinden zich binnen de afbakening van het kouter- bulkenlandschap. Vaak liggen ze op de overgang van de bulken naar open field (een kouter of een akkercomplex op de hoger gelegen gronden). Merendree telt twee kasteeldomeinen aan de Oude Kale. Typerend voor de Gentse buitengordel is de aanwezigheid van verschillende clusters van kasteeldomeinen, zoals te Vinderhoute, Drongen, Luchteren en Mariakerke. In het gebied zijn verschillende elementen van bouwkundig erfgoed aanwezig, vnl. boerderijen, landelijke bewoning, een windmolen, kapellen.


ID: 301119 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kanaal De Lieve

Evergem (Evergem), Gent, Wondelgem (Gent), Ronsele, Vinderhoute, Waarschoot, Zomergem (Lievegem)
De Lieve is een historisch binnenscheepvaartkanaal dat tussen 1251 en 1269 van Gent naar Damme, oorspronkelijk Aardenburg, gegraven werd. De bloeiperiode situeert zich in de 13de en 14de eeuw. In Gent, Evergem en Lievegem is het kanaal in stukken als open waterloop bewaard gebleven.


ID: 33589 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Schouwbroek

Bosstraat 80 (Gent), Schouwbroekstraat 6-8 (Lievegem)
Het Kasteel van Schouwbroek, omringd door wallen en dreven, ligt in een park met onder meer een amfitheater, heraangelegd in landschappelijke stijl; kasteel heropgebouwd in 1894 naar ontwerp van architect Achilles Marchand. Ten oosten naast vijver, ijskelder en erboven paviljoen. Ten westen aan vijver, brug over imitatiegrot en boothuis in beton; verder onder meer ommuurde moestuin met serre.


ID: 302646 | Landschappelijk element

Dreef met opgaande eiken Kasteel Vinderhoute

Vinderhoute (Lievegem)
De kasteeldreef die het kasteel van Vinderhoute verbindt met het dorpscentrum, bestaat uit twee lijnaanplantingen van opgaande eik. Deze weg is reeds weergegeven op de Ferrariskaart (1770-1778).


ID: 217005 | Bouwkundig element

Hoeve met losse bestanddelen

Bergstraat 17 (Lievegem)
Achterin gelegen voormalige hoevetje met losse bestanddelen op een met gras begroeid erf, met breed woonhuis van zeven traveeën en één bouwlaag afgedekt met een overstekend zadeldak, daterend uit de 18de eeuw.


ID: 33566 | Bouwkundig element

Hoeve met losse bestanddelen

Bergstraat 18 (Lievegem)
Voormalige hoeve met losse bestanddelen. Gerenoveerd boerenhuis van zes traveeën onder zadeldak, met twee lagere aanbouwsels rechts onder afzonderlijke zadeldakjes. Bakhuis van het samengestelde type.


ID: 33567 | Bouwkundig element

Hoeve met losse bestanddelen

Bergstraat 19 (Lievegem)
Achterin gelegen hoeve met losse bestanddelen rondom erf, toegankelijk via een ijzeren hek en aarden oprit.


ID: 301139 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Omgeving windmolen Van Vlaanderensmolen

Brouwerijstraat, Hooimeersslag, Langekantweg, Lostraat, Meirestraat, Molenslag, Poekstraat, St. Annadreef, Vijverstraat (Lievegem)
Het geheel omvat de omgeving van de Van Vlaanderensmolen uit het begin van de 20ste eeuw. De omgeving van de molen bestaat voornamelijk uit open weilanden met verspreide hoeves.


ID: 33570 | Bouwkundig element

Dorpswoning en café

Dorsweg 17-19 (Lievegem)
Woonhuis en café eertijds zogenaamd De Kraaiende Haan, in 1779 vermeld als herberg De Zwaan, met beraapte en geschilderde gevel van zeven traveeën onder zadeldak.


ID: 33568 | Bouwkundig element

Pastorie

Dorsweg 4 (Lievegem)
Vermoedelijk voormalige pastorie daterend van 1710. Heden gerestaureerde woning, type boerenhuis van circa 1800. Erf toegankelijk via ijzeren afsluithek.