Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

1012 resultaten


ID: 84102 | Bouwkundig element

Winkel

Markt 12 (Zele)
Breed rijhuis gebouwd in 1925, volgens datumsteen in de afgeronde geveltop, naar bouwplan van 1924 van architect Joseph Van Bogaert voor de drukkerij De Geest. Handelspand van vijf traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak ontworpen in neotraditionele stijl.


ID: 61134 | Bouwkundig element

Brugwachterswoning

Grote Markt 2 (Zelzate)
Neotraditionele bak- en zandstenen constructie met twee bouwlagen, verspringende volumes onder schild- en zadeldaken afgewerkt met trapgevels, gebouwd in 1910, heden onder meer museum.


ID: 40964 | Bouwkundig element

Rusthuis

Bovenweg 55-57, Hoogstraat 69, 69A (Zemst)
Rusthuis in neotraditionele stijl gedateerd 1896.


ID: 306846 | Bouwkundig element

Café Rubenshof en burgerhuis

Cardijnstraat 17-19 (Zemst)
Ensemble van identieke burgerhuizen, herbouwd in het begin van de 20ste eeuw in een neotraditionele stijl.


ID: 41028 | Bouwkundig element

Boerenwoning

Ketelstraat 1 (Zemst)
Boerenwoning in neotraditionele stijl, gedateerd "1914 OSB 1918".


ID: 40991 | Bouwkundig element

Kasteel Het Steen en aanhorigheden

Steendreef 77 (Zemst)
17de-eeuws kasteel Het Steen, een door P.-P. Rubens in 1635-1640 bewoond 'hof van plaisantie', dat in de tweede helft van de 19de eeuw en begin 20ste eeuw historiserend gerestaureerd werd onder respectievelijk architect Carpentier en Veraart. Ingeplant op een omgracht domein, verbonden met het ten noorden ingeplant neerhof door middel van een boogbrug uit de 17de eeuw. Het 18de-eeuwse, U-vormige neerhof omvat een duiventoren, oranjerie, stallen, rentmeestershuis en gastenverblijf met kapel werden in U-vorm.


ID: 134157 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Rubenskasteel

Steendreef 77 (Zemst)
Kasteeldomein van 26 hectare met deels bewaarde walgracht en toegangsbrug. Kasteel met poortgebouw en een neerhof bestaande uit een woonhuis, schuur, duiventoren, oranjerie, hovenierswoning, stal en kapel. Kasteeldomein aangelegd in gemengde stijl met een landschappelijk park met vijver, tuinbruggen, bomengroepen, toegangsdreef afgesloten met een hek, siertuin met hagen, berceau’s, tuinvazen en boomgaard met fruitmuur en leifruit.


ID: 41012 | Bouwkundig element

Hoeve De Schrans

Stijn Streuvelslaan 92 (Zemst)
Omgrachte hoeve heden met gebouwen in neotraditionele stijl, vermoedelijk na de verwoesting van de Eerste Wereldoorlog heropgebouwd.


ID: 40995 | Bouwkundig element

Kosterswoning

Victor Servranckxstraat 2, 2A (Zemst)
Neotraditionele woning met verwerking van zandsteen, uit eerste helft 20ste eeuw, links aanleunend een dienstgebouw met een boven een steunbeer ingemetseld niskapelletje.


ID: 14677 | Bouwkundig element

Stadswoning

Handelslei 118 (Zoersel)
Neotraditioneel rijhuis van vier traveeën en twee bouwlagen, jaartal 1914 op tegelpaneel bovenaan deurtravee.