Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

14015 resultaten


ID: 46934 | Bouwkundig element

Pastorie Sint-Wilibrordusparochie

Pastorijstraat 7 (Merksplas)
Vrijstaand neoclassicistisch huis onder schilddak, opgetrokken in 1862-1863 naar ontwerp van J. Van Gastel, vergroot in 1902-1903 naar ontwerp van F.X. Taeymans.


ID: 46940 | Bouwkundig element

Eclectische dorpswoningen

Steenweg op Turnhout 10-12 (Merksplas)
Twee gekoppelde enkelhuizen in spiegelbeeld, elk twee traveeën en twee bouwlagen onder gemeenschappelijk zadeldak, van circa 1929. Bakstenen lijstgevels met hoeklisenen, gecementeerde muurbanden, tandlijst en tegelfries.


ID: 46944 | Bouwkundig element

Dorpswoning in eclectische stijl

Steenweg op Turnhout 61 (Merksplas)
Vrijstaand dubbelhuisje van drie traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, uit het eerste kwart van de 20ste eeuw.


ID: 32775 | Bouwkundig element

Brouwerswoning Brouwerij Reynaert

Daalstraat 2-4, 2A (Mesen)
Brouwerswoning met rechts aanpalend poortgebouw in eclectische wederopbouwarchitectuur. Enkelhuis van drie traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak. Gele baksteenbouw met gebruik van arduin voor plint en onderdorpels.


ID: 32777 | Bouwkundig element

Eclectisch herenhuis

Gentstraat 12 (Mesen)
Eclectisch herenhuis uit de jaren 1920. Dubbelhuis van drie traveeën en twee bouwlagen onder mansardedak (leien, mechanische pannen) met rechts schoudergevel (nok loodrecht op de straat). Gele baksteenbouw met gebruik van arduin onder meer voor de plint en de ornamenten.


ID: 32776 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Niklaas

Kerkstraat (Mesen)
Oorspronkelijk de abdijkerk van de benedictinessen van Onze-Lieve-Vrouw met aanleunend pand en overige abdijgebouwen. De kerk werd vernield tijdens de Eerste Wereldoorlog. Bij de opruiming van het puin ontdekt men de nog deels bewaarde romaanse crypte. Men kiest voor een archeologische reconstructie. Na de voltooiing van de crypte, volgt de wederopbouw van de bovenkerk naar ontwerp van architect C. Patris. Hij inspireert zich op de oorspronkelijke romaanse constructie, wat leidt tot een neoromaanse kruiskerk waarvan slechts de kruisingstoren herinnert aan het vertrouwde vooroorlogse beeld. Inwijding in 1938.


ID: 32781 | Bouwkundig element

Hoekhuis

Kerkstraat 2 (Mesen)
Deels vrijstaand hoekhuis bij de Korte Mooiestraat, met laag ommuurde voortuin. Eclectische burgerwoning naar ontwerp van architect A. Knein (Elsene), uit het begin van de jaren 1920.


ID: 32784 | Bouwkundig element

Stadhuis van Mesen

Markt 1 (Mesen)
Het stadhuis van Mesen sluit aan bij de typologie van stad- en gemeentehuizen die systematisch heropgebouwd werden na de Eerste Wereldoorlog. Stadhuis, vroeger ook Vredegerecht, naar ontwerp van architect C. Patris uit de jaren 1920. Indrukwekkend volume dominant aanwezig op het Marktplein. Eclectisch gebouw van negen traveeën en twee bouwlagen met verhoogde begane grond, onder lessenaarsdak met dakruiter.


ID: 32786 | Bouwkundig element

Eclectisch burgerhuis

Markt 18 (Mesen)
Eclectisch burgerhuis uit de jaren 1920. Bakstenen enkelhuis van drie traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak (nok parallel aan de straat, mechanische pannen).


ID: 32791 | Bouwkundig element

Zusterklooster en eclectisch schoolgebouw

Oud Kerkhofstraat 11, Rijselstraat 10 (Mesen)
Klooster in 1978 door de zusters verlaten: achterliggende school onder meer met vleugel aan de Rijselstraat, sinds 1970 gefusioneerd met de voormalige Broederschool tot de Vrije basis- en kleuterschool.