Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

20965 resultaten


ID: 72406 | Bouwkundig element

Instituut voor Fysiologie

Dekenstraat 4-6 (Leuven)
Instituut voor Fysiologie, waarvan de plannen in 1914 tot stand kwamen als een samenwerking tussen bezieler professor A. Noyons en kanunnik Jan Janssen.


ID: 200152 | Bouwkundig element

Buurtspoorwegstation Kessel-Lo

Diestsesteenweg 486 (Leuven)
Geheel bestaande uit stationsgebouw met dienstwoning, atelier schilderwerken en atelier herstellingen, gebouwd in 1912.


ID: 307119 | Bouwkundig element

Pinxtermolen

Diestsesteenweg 517, Molenstraat 1-3 (Leuven)
De site van de Pinxtermolen bestaat uit de molenromp van een bakstenen korenwindmolen van het kettingkruiertype uit 1882, een mechanische maalderij die in 1887 aan de zijde van de Molenstraat werd toegevoegd, en uit een verbouwde molenaarswoning, eveneens uit 1882 en een schuur. De Pinxtermolen is de laatste korenmolen van Leuven.


ID: 42268 | Bouwkundig element

Refugiehuis en stadswoning

Diestsestraat 38-40 (Leuven)
Volgens archiefgegevens vormden deze panden voorheen een ensemble van twee blijkbaar grosso modo gelijkaardige halfvrijstaande traditionele diephuizen, met aan de Diestsestraat een dubbele trapgevel met doorlopende waterlijst als aflijning van de bovenverdieping.


ID: 206632 | Bouwkundig element

Eclectische hoekwoning

Diestsestraat 77 (Leuven)
Ruime hoekwoning oorspronkelijk met notarispraktijk ontworpen door architect J. Vanderveken in 1913 en, volgens datering in de hoektravee, in 1914 opgetrokken.


ID: 206638 | Bouwkundig element

Stadswoningen ontworpen door F. Vanderperre

Diestsevest 49-53, 57 (Leuven)
Rijhuizen van drie traveeën en in oorsprong twee bouwlagen onder kunstleien zadeldaken, die in 1874 en 1876 door F. Vanderperre werden ontworpen.


ID: 200032 | Bouwkundig element

Kunstenaarswoning Paul Roemaet

Diestsevest 58, 58A (Leuven)
De woning met atelier die beeldhouwer Roemaet in 1903 door V. Lenertz liet bouwen is ingeplant op een vrij breed en diep perceel halverwege de Diestevest.


ID: 305602 | Bouwkundig element

Architectenwoning Theo Van Dormael

Dreefstraat 9, Kardinaal Mercierlaan 67-69 (Leuven)
Architect Theo Van Dormael ontwierp dit ensemble van drie woningen in eclectische, historiserende stijl in 1918 als zijn eigen woning met garage. De twee woningen in de Kardinaal Mercierlaan 67 en 69 richtte hij in als gezinswoning; beide woningen zijn grondige verbouwingen van een ouder pand dat teruggaat tot het historische pachthof Van Meerbeek. Het pand in de Dreefstraat 9 bouwde Van Dormael in 1918 als garage, met geïncorporeerde stallen voor geiten en kippen. Vanaf 1929 verbouwde Van Dormael, mogelijk in samenwerking met zijn zoon Paul Van Dormael, het ensemble tot drie aparte wooneenheden. Zelf verhuisde hij op dat moment naar zijn nieuwe woning verder in de straat.


ID: 302120 | Bouwkundig element

Bourgeoiswijk

Elfnovemberlaan 58-60, 61-80, Jeugdplein 1-20, 21-23, Jeugdstraat 1-3, 4-15, 17-21, Jozef Pierrestraat 83-93, Kortrijksestraat 9-23, 45-53, Leopold Beosierlaan 63-65, 66-115, 116-122, Toekomststraat 1-64, 66-68, Weergalmlaan 1-4 (Leuven)
Tuinwijk met typische volkswoningen en modernistische school en medisch centrum, tussen 1949 en 1955 gerealiseerd door de sociale huisvestingsmaatschappij Heuvelhof en de Gemeente Kessel-Lo. Stedenbouwkundig plan, woningbouw en voorzieningen werden ontworpen door Victor Bourgeois.


ID: 302708 | Bouwkundig element

Bejaardenhof Ruelenspark

Erasme Ruelenspark 1-34 (Leuven)
Parkwijk met 34 bungalows voor ouden van dagen gebouwd in opdracht van de sociale woningbouwmaatschappij De Goede Haard uit Heverlee. De bungalows in expostijl werden ontworpen door Albert Mas en Paul Van Dormael. Het groenplan is van tuinarchitect Guy Ringoot.