Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

14553 resultaten


ID: 23881 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Neoclassicistisch herenhuis met tuin

Hendrik Consciencestraat 59 (Roeselare)
Herenhuis in neoclassicistische stijl gebouwd circa 1880 in opdracht van cichoreihandelaar en brouwer C. Van Canneyt. In de tuin onder meer bewaarde serre, merkwaardige Japanse notelaar en bruine beuk. Tuin omgeven door bakstenen tuinmuur.


ID: 23891 | Bouwkundig element

Burgerhuis ontworpen door Jules Van Peteghem

Henri Horriestraat 26 (Roeselare)
Enkelhuis, verbouwd in 1941 naar ontwerp van Jules Van Peteghem (Roeselare); drie bouwlagen onder zadeldak.


ID: 23897 | Bouwkundig element

Eclectisch burgerhuis

Henri Horriestraat 45-49 (Roeselare)
Eclectische burgerwoning van 1921 naar ontwerp van R. Doom (Roeselare) en Arthur Verhelle (Brussel); drie traveeën en drie bouwlagen onder pannen zadeldak. Aansluitend lager poortgebouw van 1946 naar ontwerp van J. Hebbelynck (Gent)ter vervanging van vroegere garage.


ID: 23899 | Bouwkundig element

Notariswoning ontworpen door Ernest Apers

Henri Horriestraat 51 (Roeselare)
Hoekpand met woning en notariskantoor in 1930 ontworpen door Ernest Apers (Roeselare) voor F. Ameye; twee bouwlagen en zolderverdieping onder pannen mansardedak.


ID: 23911 | Bouwkundig element

Hoeve

Hoogleedsesteenweg 286 (Roeselare)
Hoeve met bestanddelen rondom een begraasd erf. Verankerde baksteenbouw met getoogde muuropeningen onder pannen daken.


ID: 23914 | Bouwkundig element

Hoeve Beulhof

Hoogleedsesteenweg 449 (Roeselare)
Hoeve van het langgestrekte type, gelegen ten zuidwesten van een deels begrint en begraasd erf, bereikbaar via een begrinte dreef, afgezoomd met linden en een esdoorn aan de ijzeren toegangspoort.


ID: 23267 | Bouwkundig element

Baljuwhuis Goudenhooft

Hoogstraat 10 (Roeselare)
Woning opgetrokken in opdracht van Peter Goudenhooft, hoofdbaljuw te Roeselare en Rumbeke. Hooghuis: onderkelderd breedhuis van twee traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak; merkwaardig uitgewerkte schoorsteenpijp van baksteen met gekorniste lijsten en halfzuiltjes. Laaghuis: grotendeels 19de-eeuwse constructie, doch mogelijk met oudere 18de-eeuwse kern. Lage witbepleisterde lijstgevel van vijf traveeën onder zadeldak. Links, verankerde bakstenen poort met muurnisje, die toegang geeft tot erf en 19de-eeuwse hoevegebouwen onder meer dwarsschuur met horizontale plankenbeschieting.


ID: 23917 | Bouwkundig element

Eclectisch burgerhuis ontworpen door A. Callebert

Hugo Verrieststraat 26 (Roeselare)
Eclectisch enkelhuis naar ontwerp van architect A. Callebert (Roeselare) van 1903. Drie traveeën en twee bouwlagen onder combinatie van mansardedak en schilddak met vorstkam boven de rechter venstertravee.


ID: 23923 | Bouwkundig element

Brouwerij De Toekomst

Hugo Verrieststraat 92, 96, 100 (Roeselare)
Voormalige Samenwerkende Maatschappij "Brouwerij De Toekomst", gesticht in 1903, na de Tweede Wereldoorlog overgenomen door wijnhandel Vandenbulcke. Aan straatzijde oorspronkelijk poort geflankeerd door twee herbergen; na de Tweede Wereldoorlog afbraak ten voordele van rechts bebouwing van 1950 naar ontwerp van Adriaan Decan en links een woning van 1964. De huidige poort komt uit op een koer met bewaarde vroeg-20ste-eeuwse brouwerijgebouwen, namelijk de vroegere woning van de bestuurder ten noordoosten en de voormalige stal ten zuidwesten.


ID: 23938 | Bouwkundig element

Hoeve

Iepersestraat 245 (Roeselare)
Voormalige hoeve, sinds 1972 Instituut voor aangepast beroepsonderwijs "Onze Jeugd".