Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

28510 resultaten


ID: 41730 | Bouwkundig element

Woning De Helle

Koning Albertstraat 10 (Diest)
Met zandsteen bekleed dubbelhuis met drie verdiepingen in Louis XVI-stijl uit het vierde kwart van de 18de eeuw.


ID: 41743 | Bouwkundig element

Stadswoning

Koning Albertstraat 103 (Diest)
Classicistisch getint rijhuis met twee verdiepingen uit einde 18de eeuw. Voorgevel verrijkt met een zandstenen bekleding.


ID: 41641 | Bouwkundig element

Sint-Elisabethgasthuis

Koning Albertstraat 12-18, 16A-B (Diest)
Het Sint-Elisabethgasthuis, vroeger Groot Gasthuis genaamd, bestaat sinds 1250 op haar huidige locatie. De klooster- en hoevegebouwen dateren uit de 17de eeuw, de apotheek werd in 1710 geopend en de kapel werd in 1780 heringericht. Het ziekenhuiscomplex werd herbouwd door het stadsbestuur tijdens het tweede en derde kwart van de 19de eeuw.


ID: 41734 | Bouwkundig element

Stadswoning

Koning Albertstraat 31 (Diest)
Oorspronkelijk twee verdiepingen hoog rijhuis in traditionele bak- en zandsteenstijl van de 17de eeuw.


ID: 41735 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Herenhuis de Bloempot met tuin

Koning Albertstraat 38 (Diest)
Statig Louis XV-dubbelhuis met twee verdiepingen dagtekenend van 1765. Ruime stadstuin met imposante bruine beuk.


ID: 41737 | Bouwkundig element

Brouwerij

Koning Albertstraat 46 (Diest)
Ruim langshuis met twee verdiepingen en barok getint middenrisaliet uit de 17de eeuw. Traditionele bak- en zandsteenbouw.


ID: 200065 | Bouwkundig element

Postkantoor

Koning Albertstraat 50 (Diest)
Het postkantoor van Diest verwijst naar de Vlaamse renaissance, onder andere met zijn trapgevel, speklagen en vooruitspringende tussendorpels, maar draagt tegelijk bepaalde elementen die stijlvreemd zijn.


ID: 41742 | Bouwkundig element

Stadswoning in neoclassicistische stijl

Koning Albertstraat 99 (Diest)
Neoclassicistisch rijhuis met drie verdiepingen uit de 19de eeuw.


ID: 306858 | Bouwkundig element

Handelshuis in art-nouveaustijl

Leuvensestraat 3 (Diest)
Symmetrisch opgebouwd handelspand van circa 1905 met hardstenen winkelpui op de begane grond en elementen uit de art nouveau in de versiering van de bovengevel. Het bijgebouw achterin het perceel kan gedateerd worden tussen 1777 en 1830. Zowel de voorgevel, de vloer en moulures in de voormalige winkelruimte zijn nog authentiek bewaard.


ID: 213177 | Bouwkundig element

Stadswoning en herenhuis in neoclassicistische stijl

Leuvensestraat 59-61 (Diest)
Oorspronkelijk twee aparte woningen, laat 19de-, begin 20ste-eeuws uitzicht.