14015 resultaten
ID: 302486 | Bouwkundig element

Pastoriestraat 7 (Roosdaal)
Neoclassicistisch gebouw van vijf traveeën en twee bouwlagen, opgetrokken in baksteen geflankeerd door eenlaagse bijgebouwen, uit 1830 met bijhorende tuin.
ID: 134769 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Schilder Evenepoelstraat 7, Strijtemplein 15 (Roosdaal)
Landhuis vermoedelijk teruggaand op 17de-eeuws volume in traditionele bak- zandsteenstijl, aangepast in de 18de eeuw en aanzienlijk verbouwd in het derde kwart van de 19de eeuw, op heden gecementeerd; bouw van een neoclassicistisch koetshuis rond 1868 ter vervanging van voormalige pachthoeve; landhuis met koetshuis omgeven door park van circa 1 hectare met relicten van parterre en andere vormelementen uit het interbellum.
ID: 40561 | Bouwkundig element

Strijtemplein (Roosdaal)
Sobere neoclassicistische kerk gebouwd in 1840, westertoren naar ontwerp van architect J. Raes uit 1901 heropgebouwd, omringd door ommuurd kerkhof, binnen in kerk 19de-eeuws orgel.
ID: 302697 | Bouwkundig element

Strijtemplein 15 (Roosdaal)
Ruim geproportioneerd neoclassicistisch koetshuis uit de jaren 1860 met paardenstallen en dienstwoning van circa 1868.
ID: 306884 | Bouwkundig element

Astridstraat 40 (Rotselaar)
De Grote Schravenhoeve, vandaag een hoeve met gesloten opstelling, klimt vermoedelijk op tot de 17de of 18de eeuw.
ID: 42695 | Bouwkundig element

Dorpsplein 19 (Rotselaar)
Neogotische kerk gebouwd in 1846-1848 door J.J. Dumont met behoud van de romaanse toren.
ID: 306889 | Bouwkundig element

Sint Jansstraat 15 (Rotselaar)
Burgerhuis in neoclassicistische stijl, kadastraal geregistreerd in 1854 voor geneesheer F. Debruyne, op de schets weergeven als “reconstruction totale” van een oudere woning. In 1895 wordt het huis verkocht aan Felix Van Roost, oprichter van “Brouwerij Felix Van Roost”, later brouwerij “De Palmboom”. Hij verliet zijn brouwerij-boerderij om zich hier te vestigen.
ID: 306887 | Bouwkundig element

Sint Jansstraat 26 (Rotselaar)
Eclectische villa met omringende tuin van de familie Van Roost. Door het kadaster opgetekend in 1932 met in 1933 één de kinderen van brouwer Karel-Jozef Van Roost, Jozef Van Roost, als eigenaar.
ID: 306888 | Bouwkundig element

Sint Jansstraat 28 (Rotselaar)
Opmerkelijk eclectisch burgerhuis met door smeedijzeren hekken omheinde voortuin, kadastraal geregistreerd in 1900 voor P. Vermeylen, varkenshandelaar te Brussel.
ID: 134510 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Steenweg op Gelrode 73-75 (Rotselaar)
Eclectisch kasteel met neogotische kapel en portierswoning gebouwd in 1882-1885 in opdracht van Lambert de Wouters d'Oplinter ter vervanging van een 18de-eeuws 'huis van plaisantie', waarbij het ontwerp van het nieuw kasteel toegeschreven wordt aan de Antwerpse architect Joseph Schadde (1818-1894); kasteeldomein van circa 12 hectare vernoemd naar de Leuvense professor en rector Henricus Josephus Rega (1690-1754) die het goed in 1724 aankocht; kasteel omgeven door park in late landschappelijke stijl met ommuurde moestuin, halve serre, grot en serpentinevijver met boogbrugje, eveneens aangelegd in de jaren 1880; vroeg-18de-eeuwse eilandtuin van 'huis van plaisantie' en diverse oude bomen bleven bewaard.