Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

14020 resultaten


ID: 122152 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Begijnhof

Begijnhof 1-84 (Turnhout)
Het begijnhof van Turnhout werd mogelijk reeds in de 13de eeuw gesticht en kende perioden van bloei in de 15de en de 17de eeuw. Het betreft een pleinbegijnhof met ongeveer trapezoïdaal grondplan en beboomde binnenpleinen. De Heilige Kruiskerk uit midden 17de eeuw is centraal gelegen in het westelijk deel van het begijnhof. Het complex omvat homogene begijnhofwoningen met achtertuintjes, een kapel, een boomgaard en een poortgebouw.


ID: 11888 | Bouwkundig element

Kapel van het Heilig Aanschijn

Begijnhof 43 (Turnhout)
Neoclassicistische bakstenen kapel van 1885-1887 naar ontwerp van architect P.J. Taeymans.


ID: 11897 | Bouwkundig element

Begijnenhuizen

Begijnhof 59-62 (Turnhout)
Reeks van vier neogotisch getinte huizen, opgetrokken circa 1900, vermoedelijk naar ontwerp van architect P.J. Taeymans.


ID: 12324 | Bouwkundig element

Café du Cercle

Broedersstraat 2, Warandestraat 40 (Turnhout)
Gebouwd circa 1886 naar ontwerp van P.J. Taeymans in neoclassicistische stijl; eertijds het zogenaamde Café du Cercle, huis van de liberalen.


ID: 11920 | Bouwkundig element

Nationale Bank van België

de Merodelei 11-13 (Turnhout)
Eclectisch gebouw van 1902, naar ontwerp van Brussels architect L. De Rycker, in 1913 vergroot met een kluis en garage aan zuidzijde.


ID: 11936 | Bouwkundig element

Burgerhuis

de Merodelei 137 (Turnhout)
Ten opzichte van de rooilijn inspringend enkelhuis, met neo-Vlaamse renaissance-inslag van circa 1900; voortuintje met smeedijzeren hekken.


ID: 11937 | Bouwkundig element

Burgerhuis

de Merodelei 141 (Turnhout)
Ten opzichte van de rooilijn achteruitwijkend, halfvrijstaand dubbelhuis in eclectische stijl, 1905, naar ontwerp van architect F. X. Taeymans.


ID: 11940 | Bouwkundig element

Onze-Lieve-Vrouwebeeld

de Merodelei 150 (Turnhout)
Beschilderd zandstenen Onze-Lieve-Vrouwebeeldje met kind, circa 1925, met neogotische sokkel en baldakijn.


ID: 11943 | Bouwkundig element

Burgerhuizen in eclectische stijl

de Merodelei 172-174 (Turnhout)
Rijhuizen van twee traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, naar ontwerp van architect J. Luyts van 1913.


ID: 11918 | Bouwkundig element

Hoekpand in neoclassicistische stijl

de Merodelei 2-4 (Turnhout)
Hoekpand met woon- en winkelfunctie, heden in totaal acht traveeën en drie bouwlagen onder afgewolfd leien zadeldak, herbouwd in 1882 naar ontwerp van architect P.J. Taeymans.