Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

1391 resultaten


ID: 216879 | Bouwkundig element

Villa in cottagestijl

Brusselsesteenweg 151 (Tervuren)
Onderkelderde driegevelwoning, omliggende tuin met prieel en een deels bewaard art-deco-waterbassin, gebouwd in 1927 naar ontwerp van de architecten vader en zoon Henri Jacobs.


ID: 216892 | Bouwkundig element

Cottagevilla

Henry Vande Veldelaan 4 (Tervuren)
Villa van twee bouwlagen afgedekt door een gecombineerde, overkragende pannen bedaking, een éénlaags bijgebouw in dezelfde stijl, kadastraal ingetekend in 1916.


ID: 216898 | Bouwkundig element

Villa in cottagestijl

Hertogenweg 10 (Tervuren)
Villa en remise, baksteenbouw met op de verdieping imitatie vakwerk, kadastraal geregistreerd in 1914.


ID: 216896 | Bouwkundig element

Villa in cottagestijl

Hertogenweg 8 (Tervuren)
Villa van twee bouwlagen onder sterk overkragende bedaking met daklijstbalkjes, kadastraal geregistreerd in 1909.


ID: 300115 | Bouwkundig element

Cottagevilla

Hoogvorstweg 2 (Tervuren)
Gaaf bewaarde cottagevilla, kadastraal ingetekend in 1924 en gelegen in een ruime omringende tuin met oud bomenbestand.


ID: 301806 | Bouwkundig element

Cottagevilla

Jezus Eiklaan 88 (Tervuren)
Cottagevilla, gelegen in een ruime omringende tuin aan de straat omhaagd en toegankelijk via een overluifelde poort, kadastraal ingetekend in 1913.


ID: 216924 | Bouwkundig element

Cottagevilla

Museumlaan 28 (Tervuren)
Ruime villa naar een ontwerp van Alfred Knein, kadastraal ingetekend in 1921, de omringende tuin omvat een polygonaal tuinpaviljoentje uit dezelfde bouwperiode.


ID: 301807 | Bouwkundig element

Cottagevilla

Wezembeekstraat 27 (Tervuren)
Villa gemarkeerd door een voor de cottagestijl kenmerkende volumewerking, één tot twee bouwlagen onder leien bedaking met dakkapellen, kadastraal ingetekend in 1912 en gelegen in een omringende tuin.


ID: 86560 | Bouwkundig element

Villa in cottagestijl

Deinsesteenweg 6 (Tielt)
Dieper gelegen villa in late cottagestijl met grote omgevende tuin op opgehoogd terrein, gebouwd circa 1940-1941 voor Franz Van Maele, lid van de textielfabrikantenfamilie Van Maele, naar ontwerp (1939) van de Gentse architect Charles Hoge. Villa van twee bouwlagen getypeerd door bepleisterde gevelvelden, hoge bedaking en levendige volumewerking, zie onder meer uitkragende brede bakstenen schoorsteenpartijen, tot boven de kroonlijst doorgetrokken erkeruitbouw voorzien van puntgevel en rondboogopeningen voor terrasuitbouw en portiek.


ID: 86618 | Bouwkundig element

Villa

Felix D'Hoopstraat 175 (Tielt)
Imposante villa in cottagestijl met Anglo-Normandische inslag gelegen in grote tuin, opgetrokken in de jaren 1920 naar ontwerp (1921) van de Gentse architect Charles Hoge (1890-1962). Volumineuze baksteenbouw van twee bouwlagen onder hoog schilddak met haaks geplaatste zadeldaken van grote oplopende puntgevels op de hoeken. Hoge bakstenen schoorstenen.