Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

18476 resultaten


ID: 1356 | Bouwkundig element

Clubhuis van de Koninklijke Canoclub Mechelen

Auwegemvaart 56 (Mechelen)
Circa 1930 naar ontwerp van J. Chabot. Begane grond met originele vierpanelendeur; bovenvenster geflankeerd door vlaggenstokken.


ID: 1357 | Bouwkundig element

Tweegezinswoning ontworpen door J. Schaerlaken

Auwegemvaart 58-59 (Mechelen)
Tweegezinswoning van twee bouwlagen en keldergarage, in nieuwe zakelijkheid van 1936, gesigneerd architect J. Schaerlaken.


ID: 1358 | Bouwkundig element

Drie tweegezinswoningen in nieuwe zakelijkheid

Auwegemvaart 64-65, 67-68, 71-72 (Mechelen)
Drie tweegezinswoningen in nieuwe zakelijkheid; symmetrisch uitgewerkte volumes van vier traveeën, twee bouwlagen met souterrain en plat dak.


ID: 1354 | Bouwkundig element

Woonhuis ontworpen door R. Van Dijck

Auwegemvaart 7 (Mechelen)
Rijhuis in nieuwe zakelijkheid van circa 1935, gesigneerd R. Van Dijck; twee traveeën, twee bouwlagen, souterrain met keldergarage, pannen zadeldak.


ID: 1359 | Bouwkundig element

Burgerhuis ontworpen door Jos Chabot

Auwegemvaart 70 (Mechelen)
Ruime eengezinswoning in Nieuwe Zakelijkheid gesigneerd architect J. Chabot; opgetrokken in 1935 in opdracht van het echtpaar Cabuy-De Swert.


ID: 1355 | Bouwkundig element

Burgerhuizen in eclectische stijl

Auwegemvaart 8-15 (Mechelen)
Burgerhuizen in eclectische stijl, opgevat als enkelhuizen van twee traveeën, twee tot drie bouwlagen en hoog souterrain, onder pseudo-mansarde- of zadeldak, opgetrokken tussen 1905 en 1925. Nummer 15 is een breder uitgewerkt en half vrijstaand burgerhuis. Ensemble illustratief als een provinciale interpretatie van de belle époque, met een grote homogeniteit en aandacht voor details zoals het verzorgde schrijn- en smeedwerk dat dikwijls naar de art nouveau verwijst.


ID: 1360 | Bouwkundig element

Twee woonhuizen Contryn en Van Hoogenbemt

Auwegemvaart 83, Koolstraat 102 (Mechelen)
Twee eengezinswoningen in nieuwe zakelijkheid, naar ontwerp van de Gentse architect G. Eysselinck.


ID: 1648 | Bouwkundig element

U-vormige hoeve

Baarbeekstraat 22B, 22BIS, 23 (Mechelen)
In de bocht van de weg gelegen hoeve, opklimmend tot de tweede helft van de 19de eeuw, doch meermaals aangepast.


ID: 1649 | Bouwkundig element

Baerbeekhoeve

Baarbeekstraat 24 (Mechelen)
Hoeve met woonstalhuis, schuur, paardenstal en wagenhuis, bakhuisje en boomgaard, opklimmend tot de 19de eeuw.


ID: 1365 | Bouwkundig element

Stadswoningen met faiencebekleding

Bakelaarstraat 21, 30, 45, 66, 76-78 (Mechelen)
Eenvoudige enkelhuizen van circa 1900; lijstgevels met glimmende faiencebekleding.