Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

19069 resultaten


ID: 40038 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Kerkstraat 14 (Londerzeel)
Tweeverdiepingshuis onder zadeldak, uit de 19de eeuw.


ID: 40039 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Kerkstraat 15 (Londerzeel)
Rijhuis van twee verdiepingen onder zadeldak, arduinen deuromlijsting met druiplijst, uit de 19de eeuw.


ID: 40054 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Markt 15 (Londerzeel)
Tweeverdiepingshuis met een volledig vernieuwde voorgevel, bewaarde rechthoekige deuromlijsting van arduin met geprofileerde druiplijst uit de 19de eeuw.


ID: 40055 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Markt 20 (Londerzeel)
Rijhuis met twee verdiepingen gemarkeerd door een lijst van overhoekse muizentand, uit de 19de eeuw.


ID: 40115 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Steenhuffeldorp 11 (Londerzeel)
Vrij eenvoudig 19de-eeuwse woning met houten vleugeldeur in eclectische stijl.


ID: 40114 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Steenhuffeldorp 7-9 (Londerzeel)
Dubbelhuis in baksteenbouw, twee verdiepingen onder zadeldak, uit eind 19de eeuw.


ID: 303090 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Domein van landhuis de Leenberg,  Sint-Gertrudenhof, cottagevilla in Verloren Hoek en hoeve Saint-Germain

Binkomstraat 68, 105, 109, Sint-Gertrudendries 16 (Lubbeek)
Uitgebreide totaalsite, aangekocht en ontwikkeld door Lucien Beauduin tussen 1911 en 1930, bestaande uit onder meer de hoeve Saint Germain (1885), Baudoins eclectisch landhuis De Leenberg (1911), het Sint-Gertrudenhof (1930) en de cottagevilla van Mr. Blondeau (1929) ter hoogte van de Verloren Hoek. Het unieke geheel omvat circa 100 hectare en werd vanaf 1911 aangelegd in een laat-land­schappelijke stijl, en heraangelegd en uitgebreid rond 1930 naar ­ontwerp van J. Gallopin, waarin een duidelijke inspiratie uit de 'Nouveau jardin pittoresque' merkbaar is. De omgeving van het Sint-Gertrudenhof werd heraangelegd door René Pechère in 1960.


ID: 42649 | Bouwkundig element

Huis In de Roos

Diestsesteenweg 73 (Lubbeek)
Bepleisterd burgerhuis uit de tweede helft van de 18de eeuw.


ID: 42636 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Dorpskring 5 (Lubbeek)
Bakstenen woning verlevendigd met zandsteen, gedateerd 1787, oorspronkelijk met twee verdiepingen, toevoeging van één verdieping tijdens de 20ste eeuw.


ID: 22557 | Bouwkundig element

Hoekhuis

Gemeenteplein 18 (Lummen)
Hoekhuis van het dubbelhuistype, uit de 1ste helft van de 19de eeuw.