Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

16598 resultaten


ID: 31904 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Servaeshoeve met hoogstamboomgaard

Grootloonstraat 101 (Tongeren-Borgloon)
Gesloten hoeve van baksteen, onder zadeldaken; gebouwen gegroepeerd rond een trapeziumvormig erf. In de zuidwestelijke straatgevel inrijpoort onder afzonderlijk, lager dak (Vlaamse pannen). Rond de hoeve zijn hoogstamboomgaarden aanwezig met meidoornhagen.


ID: 301852 | Landschappelijk element

Hoogstamboomgaarden rond Servaeshoeve

Grootloonstraat 101 (Tongeren-Borgloon)
Reeds op de kabinetskaart van de Ferraris (1771-1778) is te zien dat de percelen rond de Servaeshoeve ingenomen zijn door boomgaarden. Deze boomgaarden waren gericht op productie voor de bewoners en niet voor de verkoop of handel. Deze boomgaarden werden begraasd door vee. Dit is hier nog steeds het geval. De sterke visuele relatie tussen de boomgaarden en het bouwkundig erfgoed geeft een belangrijke esthetische waarde aan het geheel. De samenhang tussen de (historische) hoeves en de boomgaarden is duidelijk afleesbaar in het landschap. Ook zijn er verschillende meidoornhagen en toegangshekken aanwezig die een sterke ensemblewaarde hebben met de boomgaarden.


ID: 200309 | Bouwkundig element

Standbeeld Ambiorix

Grote Markt (Tongeren-Borgloon)
Bronzen standbeeld door Jules Bertin in 1866 ontworpen en kenmerkend voor het romantisme van die periode.


ID: 37317 | Bouwkundig element

Burgerhuis met gevelniskapel

Grote Markt 47, 47B (Tongeren-Borgloon)
Breedhuis dat met een scherpe knik in de gevel de rooilijn van de straat volgt. Het gebouw dateert in kern uit de 17de eeuw.


ID: 31743 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Smeedijzeren kruis met taxus en plataan

Guldenstraat (Tongeren-Borgloon)
Smeedijzeren kruis op kalkstenen sokkel met gotisch opschrift, thans vrijwel onleesbaar. Volgens J. Frère fungeerde het als basis voor de galg, die zich op de Pullenberg bevond, vlakbij de Romeinse heirbaan (Oude Kassei). Aan beide kanten van het kruis staat een snoeivormen van taxus en achter het kruis staat een plataan.


ID: 31744 | Bouwkundig element

Monument gesneuvelden Eerste Wereldoorlog

Guldenstraat (Tongeren-Borgloon)
Monument voor de gesneuvelden van de Eerste Wereldoorlog met voorstelling van een ruïne met hardstenen gedenkplaat en bronzen beeld van een liggende soldaat.


ID: 31870 | Bouwkundig element

Kasteelhoeve

Haagsmeerstraat 39 (Tongeren-Borgloon)
Gesloten hoeve uit de 18de eeuw met latere verbouwingen.


ID: 37581 | Bouwkundig element

Wegkruis

Hamalstraat (Tongeren-Borgloon)
Kalkstenen kruis, waarschijnlijk ongelukskruis.


ID: 37579 | Bouwkundig element

Kasteel van Hamal

Hamalstraat 4, 4B (Tongeren-Borgloon)
Ruim omgracht kasteel, gelegen in een bijzonder gaaf bewaard landschap en park in landschapsstijl. Het park is gestoffeerd met een belvedère, een kleine pyramide en een boog.


ID: 37519 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Parochiekerk Sint-Laurentius

Hasseltsesteenweg (Tongeren-Borgloon)
Zaalkerk, gebouwd in 1773. De plattegrond beschrijft een éénbeukige kerk van drie traveeën, met voorstaande westtoren, en een koor van een rechte travee met halfronde sluiting en recente sacristiëen. Twee welkomstlindes bij het portaal.