93316 resultaten
ID: 743 | Bouwkundig element

Zavelstraat 12 (Bilzen-Hoeselt)
Woning uit de tweede helft van de 19de eeuw.
ID: 617 | Bouwkundig element

Zonhoevestraat (Bilzen-Hoeselt)
Het oorspronkelijke kerkhof bevond zich rond de oude kerk, ten zuiden van de baan Hasselt-Bilzen. Waarschijnlijk werd het bij de bouw van de nieuwe kerk naar deze iets zuidwestelijk gelegen plaats overgebracht.
ID: 133141 | Landschappelijk element

Zonhoevestraat (Bilzen-Hoeselt)
De bruine beuk hoort bij de aanleg van de pastorietuin die is aangelegd in de tweede helft van de negentiende eeuw.
ID: 133142 | Landschappelijk element

Zonhoevestraat (Bilzen-Hoeselt)
Het weiland gelegen aan de Zonhoevestraat, langs het wandel- en fietspad, wordt aan de zuidoostzijde afgeboord met een veekering. Het is een traditionele scheerhaag van meidoorn. De haag is nog een mooi voorbeeld en heeft een totale lengte van ongeveer 60 meter.
ID: 133143 | Landschappelijk element

Zonhoevestraat (Bilzen-Hoeselt)
Bij de toegang tot het erf van de Zonhoeve staat een opgaande beuk die er als welkomstboom is geplant. Het gebruik van deze soort wijkt af van de traditionele toepassing waarbij meestal lindebomen werden gebruikt als welkomstboom.
ID: 133145 | Landschappelijk element

Zonhoevestraat 1A (Bilzen-Hoeselt)
Op het erf van Hoeve De Zon staat een oude knotes. Een kunstmatige gevormde boom die onderhouden wordt door hem periodiek te knotten. Dit leverde brandhout en geriefhout op.
ID: 99158 | Varend element

Blankenberge (West-Vlaanderen)
De Apollo is een Oostzeejol die in 1931 in Denemarken als vissersschip werd gebouwd.
ID: 99169 | Varend element

Blankenberge (West-Vlaanderen)
De Lucille is een Trintella 1a die in 1968 werd gebouwd door de werf Anne Wever in ’s-Hertogenbosch op basis van een ontwerp van E.G. Van de Stadt.
ID: 135127 | Landschappelijk geheel

Blankenberge (Blankenberge), Lissewege, Zeebrugge (Brugge)
Dit gebied omvat de strand-duinovergang tussen Blankenberge en de haven van Zeebrugge met het natuurgebied De Fonteintjes. De smalle duinplassen van De Fonteintjes zijn ontstaan als gevolg van een middeleeuwse inpolderingstechniek.
ID: 135397 | Landschappelijk geheel

Blankenberge, Uitkerke (Blankenberge), Wenduine (De Haan), Nieuwmunster, Zuienkerke (Zuienkerke)
Dit gebied omvat de landschappelijke overgang van het strand, de duinen en de Uitkerkse Polder. De zandvlakte van het strand heeft golfbrekers. De duinen vormen een markante reliëfstructuur met soms een lage helmgrasbegroeiing en struweelranden. De Uitkerkse Polder is een sinds de middeleeuwen in gebruik genomen polder met reliëfrijke zilte graslanden en talrijke sporen van ontvening, kleiontginning en vroegere bewoning. Er komen ook nog meerdere oude hoeven voor. De polder is doorsneden door talrijke zwinnen en vaarten. De Blankenbergse Dijk vormt een opvallend middeleeuws dijkrelict. De panoramische zichten naar de zee en naar het binnenland bieden weidse vergezichten.