Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

4505 resultaten


ID: 16165 | Bouwkundig element

Burgerhuis Self Service Diana

Duinkerkelaan 21 (De Panne)
Baksteenbouw met gebruik van natuursteen (Euvillesteen ?) voor constructief belangrijke en decoratieve delen; bovenbouw gekarakteriseerd door linker en rechter (breder) erkerrisaliet uitlopend op respectievelijk dakkapel met klokgeveltje en schoudergevel; vierzijdige, natuurstenen lantaarn op sokkel tussen beide gevels in; bakstenen in keperverband ter opvulling van boogvelden en panelen; aangepaste begane grond met bewaring van oorspronkelijke muuropeningen.


ID: 16179 | Bouwkundig element

Bakkerij Patisserie Blomme

J. Demolderlaan 14 (De Panne)
Enkelhuis naar ontwerp van architect Pierre Smagge (De Panne), zie gevelsteen rechts van winkelpui.


ID: 16201 | Bouwkundig element

Appartementsgebouw The Club

Nieuwpoortlaan 16 (De Panne)
Rijhuis in art-decostijl, zie decoratieve elementen en balkonleuningen; gecementeerde gevelwand.


ID: 16232 | Bouwkundig element

Rijhuis Annexe-Hotel de la Digue

Sloepenlaan 4-6 (De Panne)
Art-deco-rijhuis bestaande uit twee enkelhuizen van elk twee traveeƫn en vier bouwlagen onder plat dak, gedateerd Anno 1928


ID: 16239 | Bouwkundig element

Huis Gambuse

Zeedijk 18 (De Panne)
Neoclassicistisch enkelhuis. Met schijnvoegen gecementeerde lijstgevel.


ID: 16260 | Bouwkundig element

Hoekhuis met winkel

Zeelaan 135 (De Panne)
Neo-Vlaamsrenaissance hoekhuis met regionale kenmerken, gebouwd in 1913 door Albert en Alexis Dumont. Baksteenbouw met gebruik van natuursteenvoor constructief belangrijke en decoratieve elementen; afgeschuinde hoektravee gevat tussen erkervormige risalieten, uitlopend op trapgevel; winkelruimte op begane grond.


ID: 16262 | Bouwkundig element

Hoekhuis met winkel Veritas-Prudentia

Zeelaan 141 (De Panne)
Hoekhuis met regionaal karakter; baksteenbouw met gebruik van Euvillesteen voor decoratieve en constructieve onderdelen; afgeschuinde hoektravee uitlopend op trapgevel met bekronend hert en uitspringende erker.


ID: 16249 | Bouwkundig element

Hoekhuis Pharmacie-Apotheek

Zeelaan 73 (De Panne)
Hoekhuis in art-decostijl; gecementeerde gevel op betegelde onderbouw; verticalisme tengevolge hoger uitstekende lisenen, erkervormige travee en sierelementen in degradatie (trapsgewijze), zie pseudo-balkons en fronton; gekleurde beglazing met bloemmotief nog deels bewaard; muurvlakken met bloemenreliƫfs.


ID: 86293 | Bouwkundig element

Samenstel van burger- en winkelhuis

Harelbekestraat 47-49 (Deerlijk)
Samenstel van burger- en winkelhuis, vermoedelijk gebouwd op het eind van de jaren 1930. Eenvoudige lijstgevel van rode baksteen doorbroken door twee dakvensters.


ID: 86319 | Bouwkundig element

Samenstel van woon-winkelhuis en herberg in art-decostijl

Hoogstraat 118-120 (Deerlijk)
Samenstel van een art deco winkel-woonhuis en herberg uit de jaren 1930. Baksteenbouw geaccentueerd door lintvoegen; zadeldak met schild links.