Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

92991 resultaten


ID: 2015 | Bouwkundig element

Brouwerswoning Sel

Desiré Van Hoomissenstraat 28 (Bornem)
Eclectisch burgerhuis met bakstenen lijstgevel van drie traveeën en twee bouwlagen onder zadeldak, van circa 1888.


ID: 2010 | Bouwkundig element

Café In de Ster

Desiré Van Hoomissenstraat 3 (Bornem)
Naast het kerkplein gelegen, vrijstaande dorpswoning met verankerde bakstenen lijstgevel van vier traveeën en één bouwlaag onder zadeldak, mogelijk opklimmend tot de eerste helft van de 19de eeuw.


ID: 2016 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Desiré Van Hoomissenstraat 32 (Bornem)
In verhouding tot de omgeving vrij groot huis met oudere kern en in de 20ste eeuw vernieuwd gevelparement.


ID: 2017 | Bouwkundig element

Twee burgerhuizen

Desiré Van Hoomissenstraat 34-36 (Bornem)
Twee gelijkaardige burgerhuizen van elk drie traveeën en twee bouwlagen onder afgewolfd zadeldak, van circa 1909.


ID: 2011 | Bouwkundig element

Brouwerswoning en brouwerij Paradijs

Desiré Van Hoomissenstraat 4 (Bornem)
Brouwerswoning van brouwerij Paradijs links ernaast; brouwerij opgericht in 1850 door P. Van Hoomissen; gebouwen grotendeels gesloopt circa 1927-1928.


ID: 2018 | Bouwkundig element

Café Het Brughuis

Desiré Van Hoomissenstraat 41 (Bornem)
Voormalig café Het Brughuis, nabij de Eikevliet. Iets beneden het straatniveau gelegen hoekhuis met verspringende rooilijn.


ID: 85716 | Bouwkundig element

Dorpswoning

Desiré Van Hoomissenstraat 44 (Bornem)
Alleenstaand huis met verankerde bakstenen lijstgevel van vijf traveeën en één bouwlaag onder licht overkragend zadeldak, uit de 19de eeuw.


ID: 2019 | Bouwkundig element

Molenhuis

Desiré Van Hoomissenstraat 46 (Bornem)
Molenhuis van de verdwenen 16de-eeuwse getijmolen op de Vliet, tevens graan- en schorsmolen.


ID: 131516 | Landschappelijk element

Scheldeschorren met rijshoutaanplanting

Dijkstraat, Sas (Bornem)
Ter hoogte van het Sas op de Oude Schelde ligt een schorrengebied dat oorspronkelijk gebruikt werd voor de wijmen- of wissenteelt. De voormalige grienden zijn verbost maar de aanwezigheid van soorten zoals schietwilg, gele bindwilg, katwilg en amandelwilg wijst nog op het vroeger gebruik en beheer als hakhout.


ID: 132526 | Landschappelijk element

Rijshoutaanplanting op Scheldeschorren

Dijkstraat, Scheldestraat (Bornem)
Ter hoogte van Scheldestraat ligt op de Scheldeoever een schorrengebied dat oorspronkelijk gebruikt werd voor de wijmen- of wissenteelt. De voormalige grienden zijn verbost maar de aanwezigheid van soorten zoals schietwilg, gele bindwilg, katwilg en amandelwilg wijst nog op het vroeger gebruik en beheer als hakhout.