Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

8321 resultaten


ID: 135162 | Landschappelijk geheel

Duinbossen tussen Oostende en Wenduine met Concessie De Haan

Bredene (Bredene), Klemskerke, Vlissegem, Wenduine (De Haan), Oostende (Oostende)
Dit gebied omvat de smalle kustduinen tussen Oostende en Wenduine, deels ingenomen door struweel en bos. De begroeiing van de duinen vertoont een gradueel verschil van west naar oost. Bij De Haan liggen waarschijnlijk restanten van duinakkerlanden die later ook als weiland werden gebruikt. In de 19de eeuw werd een deel van het duinengebied in concessie gegeven aan de NV Le Coq-sur-mer om er een badplaats uit te bouwen met een uniforme stijl en met inbegrip van een verplichte groenaanleg. Dit leidde tot kleinschalige villabouw met een speels dakenspel. Het Fort Napoleon werd tussen 1810 en 1812 gebouwd in opdracht van keizer Napoleon Bonaparte én is één van de weinige die bewaard gebleven zijn.


ID: 54323 | Bouwkundig element

Eenheidsbebouwing van 1930

Driftweg 127-131 (Bredene)
Deels vrijstaande eenheidsbebouwing van 1930, zie datering in fronton bij nummer 127. Twee bouwlagen en drie maal drie traveeën onder pseudo-mansardedak.


ID: 213853 | Bouwkundig element

Autowerkplaats

Driftweg 197 (Bredene)
Voormalige autowerkplaats uit het tweede kwart van de 20ste eeuw. Drie bouwlagen en drie traveeën onder plat dak. Geelbakstenen lijstgevel.


ID: 213868 | Bouwkundig element

Hotel Pension Beau Séjour

Duinenstraat 312 (Bredene)
Voormalig pension uit de jaren 1930. Vier bouwlagen onder afgeknot zadeldak (mechanische pannen).


ID: 54328 | Bouwkundig element

Restaurant du Sport

Duinenstraat 318 (Bredene)
Restaurant du Sport, zie belettering van gebogen kroonlijst met laurierkrans en guirlande tussen postamenten.


ID: 54329 | Bouwkundig element

Handels- en appartementengebouwtje uit interbellum

Duinenstraat 333 (Bredene)
Art-decogetint handels- en appartementengebouwtje uit interbellum.


ID: 213869 | Bouwkundig element

Winkel

Duinenstraat 340 (Bredene)
In deze woning uit het eerste kwart van de 20ste eeuw werd de eerste 'bazar' van de Duinenwijk uitgebaat.


ID: 54330 | Bouwkundig element

Winkel Den Anker

Duinenstraat 354 (Bredene)
Voormalige kruidenierswinkel gebouwd in 1913 door aannemer G. Versluys. Art-nouveaugetint breedhuis met drie bouwlagen en twee traveeën onder zadeldak, met een lijstgevel van donkere baksteen, verlevendigd met lichtere baksteen.


ID: 54332 | Bouwkundig element

Handels- en appartementsgebouwtje

Gentstraat 10 (Bredene)
Nagenoeg vrijstaand handels- en appartementsgebouwtje met art-deco-inslag, uit begin jaren 1930.


ID: 213877 | Bouwkundig element

Pension uit de jaren 1930-1940

Gentstraat 17 (Bredene)
Voormalig pension met oranje parement opengewerkt door muuropeningen met afgeronde bovenhoeken onder strek. Vernieuwde begane grond.