Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

14553 resultaten


ID: 134463 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa Ter Biest met tuin

Bieststraat 70 (Boortmeerbeek)
Een in 1885 door dokter Karel Coen gebouwde villa met tuin (36 are) met vijvertje en 'gotisch' paviljoen.


ID: 134464 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa Hendrickx met tuin

Bieststraat 89 (Boortmeerbeek)
Villa, in 1890 gebouwd voor August Hendrickx. Een bijgebouw met een paardenstal en een koetshuis werd pas in 1901 geregistreerd. Omgeven door landschappelijke tuin (circa 2,3 hectare), met een meanderende gracht, een rozenprieel en een steil, met bomen beplant talud als blikvangers.


ID: 41003 | Bouwkundig element

Kasteel van Schiplaken

Kasteeldreef 5-6 (Boortmeerbeek)
Het kasteel zelf werd na de Eerste Wereldoorlog gebouwd, doch de in losse U-vorm opgestelde dienstgebouwen dateren uit de 18de en 19de eeuw. Het kasteel is bereikbaar via een dreef.


ID: 134469 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Domein Schiplaken

Kasteeldreef 5-6 (Boortmeerbeek)
Landhuis uit de wederopbouwperiode, heropgebouwd na de Eerste Wereldoorlog naar model van het voormalige neoclassicistisch landhuis uit circa 1820; heropgebouwd landhuis met oudere dienstgebouwen uit de 18de en 19de eeuw, omgeven door landschappelijk park; kasteeldomein teruggaand op oudere kasteelsite in oorsprong een middeleeuwse kasteelmotte, tijdens de 17de eeuw omgebouwd tot barokke waterburcht met parterretuin, oranjerie en sterrenbos; circa 1820 heraangelegd als romantisch 'rivierlandschap' uitlopend in bos van circa 100 hectare.


ID: 39837 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Hoeve Sint-Jozef

Langedonckstraat 16 (Boortmeerbeek)
Door een brede ringgracht volledig omsloten hoeve waarvan de in U-vorm opgestelde gebouwen rondom een geplaveid erf dateren uit de 18de eeuw, doch waarvan de oorsprong wellicht ouder is. Knotelzen op de oever van de walgracht en haagbeuk en kers op het erf.


ID: 134467 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa Bunselhof met tuin

Leuvensesteenweg 24 (Boortmeerbeek)
Landschappelijke tuin (80 are) met villa die grotendeels door een verbouwing in eclectische stijl in 1903 vorm kreeg, een 19de-eeuwse ijskelder en een koetshuis uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 134460 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa Van Gorp met tuin

Rijmenamsebaan 1 (Boortmeerbeek)
Eclectische villa, in 1893 gebouwd in opdracht van dokter Eugène Van Gorp, met links daarvan een klein koetshuis dat een tiental jaren later aanzienlijk wordt vergroot. Het goed wordt van de straat gescheiden door een eenvoudig smeedijzeren hek op een laag muurtje, en is omringd door een beboomde tuin van 58,4 are.


ID: 41020 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Kasteeldomein Trianon

Stationsstraat 9 (Boortmeerbeek)
Classicistisch land- en koetshuis, gebouwd in de 18de eeuw, omgeven door een grotendeels verkaveld kasteeldomein. In het domein een tot serpentinevijver omgevormde slotgracht, oude bomen verspreid over diverse eigendommen en dreeffragmenten.


ID: 1953 | Bouwkundig element

Schoothoeve

't Hoogste 14B-C (Bornem)
Achterin gelegen, omgracht hoevecomplex toegankelijk via een populierendreef: woning, opklimmend tot de 17de eeuw.


ID: 2076 | Bouwkundig element

Hoeve

Briel 20 (Bornem)
In de bocht van de weg gelegen hoeve met losstaande bestanddelen, in kern opklimmend tot de 18de eeuw.