Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

16694 resultaten


ID: 741 | Bouwkundig element

Sint-Landradakapel

Wijngaardstraat (Bilzen-Hoeselt)
Gelegen aan een oude weg die thans doodloopt. Rechthoekige, witgekalkte bakstenen kapel uit de eerste helft van de 19de eeuw.


ID: 303272 | Bouwkundig element

Voortuinhek

Winkelomstraat 4 (Bilzen-Hoeselt)
Smeedijzeren voortuinhek uit de late 19de eeuw.


ID: 306237 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Burgerhuis met tuin

Winkelomstraat 8 (Bilzen-Hoeselt)
Merkwaardige treures en mooie afsluiting van de voortuin uit het interbellum bij een 19de-eeuws huis.


ID: 647 | Bouwkundig element

Herenhuis van 1825 met voortuin

Winkelomstraat 9 (Bilzen-Hoeselt)
Alleenstaand herenhuis van 1825, met lager bijgebouw rechts uit dezelfde periode, wat achteruit gelegen ten opzichte van de straat.


ID: 689 | Bouwkundig element

Kapel van 1909

Winkelstraat (Bilzen-Hoeselt)
Bakstenen gebouwtje van een travee onder zadeldak, gedateerd 1909 in de tympaanvulling van het portaal.


ID: 650 | Bouwkundig element

Kasteel Zangerhei

Zangerheistraat 101 (Bilzen-Hoeselt)
Er resten heden slechts de monumentale dienstgebouwen, waarvan niet duidelijk is of zij de oorspronkelijke zijn van het complex uit de eerste helft van de 19de eeuw, of een versie uit de tweede helft van de 19de eeuw.


ID: 302679 | Landschappelijk element

Kasteelpark Zangerhei

Zangerheistraat 101 (Bilzen-Hoeselt)
Verwaarloosd en deels verdwenen park in vroeg landschappelijke stijl uit de eerste helft van de 19de eeuw, met gesloopt kasteel, maar behouden aanhorigheden en oranjerie van 1857 en bewaarde waterpartijen.


ID: 135397 | Landschappelijk geheel

Uitkerkse polder

Blankenberge, Uitkerke (Blankenberge), Wenduine (De Haan), Nieuwmunster, Zuienkerke (Zuienkerke)
Dit gebied omvat de landschappelijke overgang van het strand, de duinen en de Uitkerkse Polder. De zandvlakte van het strand heeft golfbrekers. De duinen vormen een markante reliƫfstructuur met soms een lage helmgrasbegroeiing en struweelranden. De Uitkerkse Polder is een sinds de middeleeuwen in gebruik genomen polder met reliƫfrijke zilte graslanden en talrijke sporen van ontvening, kleiontginning en vroegere bewoning. Er komen ook nog meerdere oude hoeven voor. De polder is doorsneden door talrijke zwinnen en vaarten. De Blankenbergse Dijk vormt een opvallend middeleeuws dijkrelict. De panoramische zichten naar de zee en naar het binnenland bieden weidse vergezichten.


ID: 48067 | Bouwkundig element

Burgerhuizen ontworpen door Henri Van Gastel

Albertstraat 35 (Blankenberge)
Samenstel van twee identieke neorenaissancistische burgerhuizen in spiegelbeeld, gebouwd in 1895 naar ontwerp van aannemer-architect Henri Van Gastel (Antwerpen), later met een verdieping opgetrokken.


ID: 45062 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Sint-Jobskapelletje

Blankenbergse Dijk (Blankenberge)
Kapelletje uit het begin van de 19de eeuw. Licht achterin gelegen ten opzichte van de dijk, toegangsweggetje met in vorm geschoren buxushagen en -bollen. Gelegen in het open landschap van de Uitkerkse Polder.