64439 resultaten
ID: 71384 | Bouwkundig element

Watering 1 (Dilsen-Stokkem)
Woning van de dijkmeester van de wateringen. In 1854 werd Wilhelm Brüll als dijkmeester van de wateringen aangeworven; hij was de grootvader van de schrijver G. Simenon langs moederszijde.
ID: 71153 | Bouwkundig element

Watermolenstraat 19 (Dilsen-Stokkem)
Het Hooghuis was in het ancien régime de ambtswoning van de meier van het Sint-Servaaskapittel van Maastricht, dat eigenaar was van Oud-Dilsen, en de zetel van de schepenbank. Het wordt reeds vermeld in 1250.
ID: 71385 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Zandstraat 18 (Dilsen-Stokkem)
Langgestrekte hoeve uit het midden van de 19de eeuw. Boerenburgerhuis van het dubbelhuistype, vijf traveeën en twee bouwlagen onder zadeldaken. Een geschoren meidoornhaag begrenst het voormalig erf langs de Breemstraat.
ID: 71387 | Bouwkundig element

Zandstraat 74-78, 78A-B (Dilsen-Stokkem)
Windmolen De Hoop, gebouwd in 1870, is een korenmolen, van het type stenen bovenkruier, stellingmolen met een achthoekige gemetselde gaanderij. Achteraan het molenerf bevindt zich de gerenoveerde, vroegere molenaarswoning uit de tweede helft van de 19de eeuw, met een lager aansluitend stalgedeelte en een dwarsschuur. Het langgestrekt, evenwijdig aan de straat gelegen, bakstenen volume onder zadeldak gaat terug op een pannendroogschuur van een hier gelegen pannenfabriek.
ID: 205078 | Bouwkundig element

Brouwerijstraat 17-27 (Drogenbos)
Identieke arbeidershuisjes met omheinde, ten dele betegelde voortuintjes en achteruitspringend ten opzichte van de rooilijn.
ID: 205086 | Bouwkundig element

Brouwerijstraat 43 (Drogenbos)
Kleine dorpswoning achteruit springend ten opzichte van de rooilijn en opklimmend tot circa 1869.
ID: 39075 | Bouwkundig element

Grote Baan 200-202 (Drogenbos)
Kasteel van 1853-1854 in een opmerkelijke Italianiserende stijl naar ontwerp van architect J.P. Cluysenaar. Het kasteel is gelegen op een hoogte en omgeven door een ruim park.
ID: 205090 | Bouwkundig element

Grote Baan 203-205 (Drogenbos)
Karakteristiek woonhuis uit het begin van de twintigste eeuw en rechts aanpalend een later aangebouwd gedeelte.
ID: 205087 | Bouwkundig element

Grote Baan 22 (Drogenbos)
Opmerkelijk neotraditioneel complex uit de jaren 1920 naar ontwerp van architect Paul Albert (Calevoet) en op het kadaster geregistreerd in 1929.
ID: 39074 | Bouwkundig element

Grote Baan 222 (Drogenbos)
Oorspronkelijk de zetel van de heerlijkheid, gelegen ten zuidoosten van de parochiekerk. Sterk gerestaureerd geheel in traditionele bak- en zandsteenstijl, in kern opklimmend tot de zeventiende eeuw.