Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

64220 resultaten


ID: 26489 | Bouwkundig element

Twee burgerhuizen

Louis Van Houttestraat 39-41 (Gent)
Twee burgerhuizen van drie en twee traveeën en twee en een halve bouwlaag, onder zadeldak (pannen), uit vierde kwart 19de eeuw. Neoclassicistisch getinte, witbepleisterde lijstgevels met doorlopende vensterregisters.


ID: 26667 | Bouwkundig element

Station Oostakker

Lourdesstraat 6, 6A (Gent)
Het station van Oostakker naar ontwerp van architect Eduard Rigelle, werd gebouwd in 1911 om de vele bedevaarders naar Oostakker-Lourdes te brengen. Conceptueel en stilistisch behoort het tot de kenmerkende spoorwegarchitectuur van het begin van de 20ste eeuw doch met invloed van de art-nouveaustijl. Hoofdgebouw van acht traveeën en één bouwlaag waarvan de drie linker traveeën een uitspringend blok vormen met toegang naar de lokettenzaal met rechts daarvan een lange zaal. Links van de lokettenzaal sluit de woning van de stationschef aan.


ID: 18460 | Bouwkundig element

Stadswoningen ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 98-108 (Gent)
Zes rijhuizen, volgens archiefstukken daterend van 1896. Nummer 106-108 met brede, deels getrapte en afgeknotte topgevel met twee rondboogvormige zoldervensters.


ID: 18462 | Bouwkundig element

Twee stadswoningen ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 118 (Gent)
Twee rijhuizen aansluitend bij het hoekhuis Karperstraat nummer 182-186 en volgens archiefstukken daterend van 1897.


ID: 18449 | Bouwkundig element

Stadswoningen ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 21-23 (Gent)
Rijhuizen volgens archiefstukken daterend van 1897. Nummer 21 met klokvormige geveltop.


ID: 18450 | Bouwkundig element

Hoekhuis ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 31 (Gent)
Hoekhuis met de Tongstraat, volgens archiefstukken daterend van 1897.


ID: 18451 | Bouwkundig element

Twee gekoppelde stadswoningen ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 39-41 (Gent)
Twee gekoppelde rijhuizen met een gemeenschappelijk getrapt dakvenster boven de deurtravee, volgens archiefstukken daterend van 1896.


ID: 18452 | Bouwkundig element

Stadswoningen ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 43-53 (Gent)
Rijhuizen, volgens archiefstukken daterend van 1896. Nummer 43 en 45, nummer 47 en 49 met getrapt dakvenster.


ID: 18454 | Bouwkundig element

Stadswoningen ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 55-69 (Gent)
Rijhuizen, afwisselend twee gekoppelde huizen met houten dakkapel en een risaliet vormende in- en uitgezwenkte top met overkragend topstuk, volgens archiefstukken daterend van 1896.


ID: 18456 | Bouwkundig element

Stadswoningen ontworpen door J.G. Semey

Lozevisserstraat 66-68 (Gent)
Rijhuizen, volgens archiefstukken daterend van 1895. Nummer 68 met gecementeerde tuitgevel voorzien van een getrapt topstuk.