Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

93082 resultaten


ID: 41679 | Bouwkundig element

Bogaardenklooster

Begijnenstraat 12-14 (Diest)
Een groep begaarden vestigde zich circa 1268 in de Begijnenstraat; een klooster als dusdanig werd pas ingericht in 1281, onder de bescherming van Jan I van Brabant.


ID: 41680 | Bouwkundig element

Burgerhuis

Begijnenstraat 36 (Diest)
Dwarshuis met drie verdiepingen en puntgevel voorzien van schouderstukken en muurvlechtingen; bak- en zandsteenbouw.


ID: 41681 | Bouwkundig element

Woonhuis

Begijnenstraat 38 (Diest)
17de- of 18de-eeuws dwarshuis met in- en uitzwenkende top. Baksteenbouw verfraaid met zandstenen cordons.


ID: 41682 | Bouwkundig element

Rijhuis

Begijnenstraat 40 (Diest)
Rijhuis met twee verdiepingen en voorgevel uit de tweede helft van de 18de eeuw.


ID: 41683 | Bouwkundig element

Twee stadswoningen, gedateerd 1659 en 1663

Begijnenstraat 41 (Diest)
Twee huizen in bak- en zandsteenbouw met twee verdiepingen door verankering gedateerd 1659 en A. 1663.


ID: 41684 | Bouwkundig element

Barok woonhuis

Begijnenstraat 46 (Diest)
Barok dwarshuis met twee verdiepingen en 17de- of 18de-eeuwse klokgevel. Baksteenbouw, tichelen zadeldak.


ID: 306852 | Bouwkundig element

Geheel van vijf burgerhuizen in eclectische stijl

Begijnenstraat 50-58 (Diest)
Geheel van vijf repeterende en semi-symmetrische burgerwoningen in eclectische stijl aan het einde van de Begijnenstraat, opgetrokken in 1904-1905. Vermoedelijk werden de burgerhuizen gebouwd in opdracht van de familie Theys of in opdracht van de rentenier/kunstschilder Franz Van den Hove.


ID: 306853 | Bouwkundig element

Burgerhuis Comt in mynen hof

Begijnenstraat 60 (Diest)
Statige eclectische burgerwoning “Comt in mynen hof” aan het einde van de Begijnenstraat, volgens het jaartal in de zijgevel opgetrokken in 1912. Vermoedelijk werd dit hoekhuis, net als de aansluitende huizenrij, gebouwd in opdracht van de familie Theys of van rentenier en kunstschilder Franz Van den Hove. Deze kunstenaar realiseerde vermoedelijk de sgraffitopanelen in art nouveau die de zijgevel sieren.


ID: 121558 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Begijnhof

Begijnenstraat 66, Engelen Conventstraat 1-28, 29, Heilige Geeststraat 1-22, 24-30, Infirmeriestraat 1-10, Kerkstraat-Begijnhof 1-18, 19-25, Kraaieneststraat 1-4, 5-15 (Diest)
Het begijnhof werd circa 1550 opnieuw aangelegd volgens schaakbordschema met kerk, plein en infirmerie als middelpunt; de begijnenwoningen en conventen werden langzamerhand herbouwd van bak- en zandsteen met verwerking van ijzerzandsteen. Het huidige homogene ensemble getuigt van een traditionele stijl met huizen uit de 17de en 18de eeuw. Traditioneel poortgebouw, met monumentale en rijk gebeeldhouwde zandstenen barokpoort aan de Begijnenstraat. Langgerekte landschapstuin die oorspronkelijk dienst deed als bleekweide.


ID: 134473 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Begijnhofpastorie met tuin

Begijnenstraat 66 (Diest)
Traditionele vleugels van de voormalige pastorie van het begijnhof, in het tweede kwart van de 18de-eeuw vlak buiten de ommuring van het begijnhof opgetrokken te midden van een ruimte tuin met de Demer als natuurlijke begrenzing. Relict van de landschappelijke tuin van circa 1890, met vijvertje met brugje, eilandje, bruine beuken in '12 Apostelen'formatie; dikste treurginkgo van België op het erf van de pastorie.