Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

92991 resultaten


ID: 41809 | Bouwkundig element

Muur in vakwerk- en baksteenbouw

Hezestraat (Diest)
Muur in vakwerk- en baksteenbouw.


ID: 83753 | Bouwkundig element

Apostelenconvent

Infirmeriestraat 1-2, Kerkstraat-Begijnhof 4 (Diest)
Het Apostelenconvent, gedateerd door verankering A O 1662, en 1653; kruisvensters en fraaie barokrondboogdeur met rechthoekige omlijsting en vlechtmotieven in de zwikken.


ID: 41619 | Bouwkundig element

Infirmerie

Infirmeriestraat 4 (Diest)
Ruim complex behorend tot de traditionele bak- en zandsteenstijl van de 16de en 17de eeuw, met verwerking van ijzerzandsteen.


ID: 41803 | Bouwkundig element

Parochiekerk Sint-Engelbertus

J.Vanzeerstraat (Diest)
In de neogotische constructie werd een kleine, toren van bak- en zandsteen uit het vierde kwart van de 18de eeuw met polygonale spits geïntegreerd.


ID: 134483 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Domein Jagersberg

Jagersberg 20 (Diest)
Villa uit 1910 omgeven door landschappelijk park, oorspronkelijk 2,5 hectare; geslaagde heraanleg met watertuin en snoeivormen naar ontwerp van J. Wirtz, 1983-1984; rijke collectie zeldzame oude bomen en struiken, vooral soorten rododendron.


ID: 41715 | Bouwkundig element

Stadswoning, gedateerd 1708

Kaai 4-5 (Diest)
Langshuis met twee verdiepingen en zadeldak voorzien van twee puntdakvensters, gedateerd A 1708 door middel van muurankers.


ID: 83754 | Bouwkundig element

Inrijpoort

Kardinaal Mercierstraat (Diest)
Inrijpoort uit het eerste helft van de 19de eeuw.


ID: 41717 | Bouwkundig element

Rondbooginrijpoort van 1680

Kardinaal Mercierstraat 1 (Diest)
Rondbooginrijpoort met zandstenen omlijsting, op de imposten gedateerd ANNO/ 1680; sluitsteen met opschrift DA/ HD.


ID: 41716 | Bouwkundig element

Woonhuis

Kardinaal Mercierstraat 1-3 (Diest)
Oorspronkelijk twee verdiepingen hoog langshuis, mogelijk 17de-eeuws. Zijtrapgevels met dekplaten van zandsteen en topstuk.


ID: 41719 | Bouwkundig element

Woonhuis

Kardinaal Mercierstraat 16 (Diest)
Twee verdiepingen hoog langshuis met zadeldak, mogelijk uit de 18de eeuw.