Resultaten erfgoedobjecten

< Ga naar zoekformulier

Resultaten erfgoedobjecten

3997 resultaten


ID: 80199 | Bouwkundig element

Alleenstaand eclectisch burgerhuis

Stationsstraat 2, 2A (Lommel)
Eertijds zogenaamd Villa Van Ham, naar de bouwheer P.J.F. Van Ham. Alleenstaand eclectisch burgerhuis met elementen ontleend aan de cottage-architectuur, van 1898.


ID: 80200 | Bouwkundig element

Villa

Stationsstraat 27 (Lommel)
Alleenstaand dubbelhuis van drie traveeën en twee bouwlagen onder een opzij geknikt schilddak, uit het begin van de 20ste eeuw.


ID: 80210 | Bouwkundig element

Villa des Roses

Stevensvennen 116 (Lommel)
Villa met cottage-allure, vermoedelijk opgetrokken circa 1900, afgebrand tijdens de Eerste Wereldoorlog en tijdens het interbellum aanzienlijk uitgebreid.


ID: 80214 | Bouwkundig element

Twee villa's  met bijgebouwen

Walter Emsensstraat 45-47 (Lommel)
Twee villa's in "Normandische stijl" met bijgebouwen, daterend van na de Tweede Wereldoorlog en gelegen in een veel ouder ruim park in Engelse landschapstijl.


ID: 80227 | Bouwkundig element

Villa des Geraniums

Werkplaatsen 47 (Lommel)
Alleenstaand burgerhuis met enkelhuisopstand; drie traveeën en twee bouwlagen onder gecombineerde zadeldaken, uit het begin van de 20ste eeuw.


ID: 213997 | Bouwkundig element

Villa Van Assche

Brusselsestraat 57 (Londerzeel)
Eclectisch breedhuis van drie traveeën en twee bouwlagen onder schilddak, opvallend coloriet met combinatie van blauwe hardsteen, zandsteen en gecementeerde gevelvlakken met rode schijnvoegen, kadastraal geregistreerd in 1919.


ID: 303090 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Domein van landhuis de Leenberg,  Sint-Gertrudenhof, cottagevilla in Verloren Hoek en hoeve Saint-Germain

Binkomstraat 68, 105, 109, Sint-Gertrudendries 16 (Lubbeek)
Uitgebreide totaalsite, aangekocht en ontwikkeld door Lucien Beauduin tussen 1911 en 1930, bestaande uit onder meer de hoeve Saint Germain (1885), Baudoins eclectisch landhuis De Leenberg (1911), het Sint-Gertrudenhof (1930) en de cottagevilla van Mr. Blondeau (1929) ter hoogte van de Verloren Hoek. Het unieke geheel omvat circa 100 hectare en werd vanaf 1911 aangelegd in een laat-land­schappelijke stijl, en heraangelegd en uitgebreid rond 1930 naar ­ontwerp van J. Gallopin, waarin een duidelijke inspiratie uit de 'Nouveau jardin pittoresque' merkbaar is. De omgeving van het Sint-Gertrudenhof werd heraangelegd door René Pechère in 1960.


ID: 303078 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa Raphaël met tuin

Gellenberg 40 (Lubbeek)
Eclectische villa met cottage-allures uit 1910, gebouwd in opdracht van dokter Raphaël Boey, omgeven door tuin in landschappelijke stijl, met bomen die restanten vormen van de oorspronkelijke aanplanting.


ID: 303079 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa met tuin

Gellenberg 51 (Lubbeek)
Villa en langwerpige villatuin aangelegd in 1905 in opdracht van priester Armand Aerts. Door een latere eigenaar werd een vijvertje met stenen boogbrugje aangelegd.


ID: 303063 | Bouwkundig / Landschappelijk element

Villa Waterhof met tuin

Staatsbaan 159 (Lubbeek)
Eclectische villa, gebouwd omstreeks 1869 door de weduwe van een van de nazaten Van Roost, met koetshuis aan de Gellenbergstraat. Het pand is gelegen in een tuin in landschappelijker stijl, met enkele zeldzame oude bomen en een vijver met eilandje.